Zamknij

Gwiazdorskie przywileje Neymara. PSG pozwala mu na naprawdę dużo

Krzysztof Sobczak
26.10.2017 08:56
Neymar
fot. PAP/EPA

Dziennikarze "Le Parisien" dotarli do specjalnych zapisów w kontrakcie Neymara. Brazylijczyk w PSG może liczyć na iście gwiazdorskie przywileje, a niektóre z nich graniczą z absurdem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Szczególnie dziwne są te, które dotyczą treningów oraz meczu. Otóż koledzy 25-latka muszą na niego "chuchać i dmuchać", nie mogą go atakować zbyt ostro, a on sam w czasie spotkania nie musi angażować się w grę defensywną. To z kolei może tłumaczyć jego niedawne zachowanie, kiedy nie chciał wykonywać poleceń Unaia Emery'ego i zszedł z treningu.

Zobacz także

Ponadto reprezentant Canarinhos jako jedyny w drużynie korzysta z pomocy dwóch fizjoterapeutów, którzy zajmują się tylko nim. Może również używać własnej torby i podpisywać kontrakty sponsorskie z kim chce, podczas gdy inni piłkarze muszą nosić akcesoria w barwach klubowych.

W przyszłym sezonie lista przywilejów wydłuży się m.in. o pierwszeństwo wykonywania rzutów karnych, a właśnie ten element gry był niedawno punktem spornym pomiędzy Brazylijczykiem a Edinsonem Cavanim.

Specjalne zapisy w umowie Neymara ponoć nie podobają się jego kolegom z drużyny, a to z kolei rozbija szatnię. Na razie jednak nie przekłada się to na wyniki - PSG jest liderem Ligue 1, a w Lidze Mistrzów wygrało wszystkie z trzech meczów i nie straciło ani jednego gola (bilans 12-0).

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Le Parisien/KS