Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gwiazdorskie przywileje Neymara. PSG pozwala mu na naprawdę dużo

26.10.2017 08:56
sport

Dziennikarze "Le Parisien" dotarli do specjalnych zapisów w kontrakcie Neymara. Brazylijczyk w PSG może liczyć na iście gwiazdorskie przywileje, a niektóre z nich graniczą z absurdem.

Neymar fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Szczególnie dziwne są te, które dotyczą treningów oraz meczu. Otóż koledzy 25-latka muszą na niego "chuchać i dmuchać", nie mogą go atakować zbyt ostro, a on sam w czasie spotkania nie musi angażować się w grę defensywną. To z kolei może tłumaczyć jego niedawne zachowanie, kiedy nie chciał wykonywać poleceń Unaia Emery'ego i zszedł z treningu.

Ponadto reprezentant Canarinhos jako jedyny w drużynie korzysta z pomocy dwóch fizjoterapeutów, którzy zajmują się tylko nim. Może również używać własnej torby i podpisywać kontrakty sponsorskie z kim chce, podczas gdy inni piłkarze muszą nosić akcesoria w barwach klubowych.

W przyszłym sezonie lista przywilejów wydłuży się m.in. o pierwszeństwo wykonywania rzutów karnych, a właśnie ten element gry był niedawno punktem spornym pomiędzy Brazylijczykiem a Edinsonem Cavanim.

Specjalne zapisy w umowie Neymara ponoć nie podobają się jego kolegom z drużyny, a to z kolei rozbija szatnię. Na razie jednak nie przekłada się to na wyniki - PSG jest liderem Ligue 1, a w Lidze Mistrzów wygrało wszystkie z trzech meczów i nie straciło ani jednego gola (bilans 12-0).

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Le Parisien/KS

Oceń