Zamknij

"The Guardian" pod dużym wrażeniem... Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

Krzysztof Sobczak
07.02.2017 14:13
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
fot. PAP

Takiej laurki dla polskiego klubu dawno nie było. Na trzy dni przed powrotem ekstraklasy szanowany brytyjski dziennik "The Guardian" poświęcił duży artykuł czwartej drużynie polskiej ligi, Bruk-Betowi Termalika Nieciecza.

Zagłosuj

Czy Termalica wywalczy w tym sezonie miejsce w europejskich pucharach?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W Anglii sprawa mistrzostwa kraju wydaje się przesądzono - rozpędzona Chelsea ogrywa kolejnych rywali i pewnie zmierza po tytuł. Obecnie nad drugim Tottenhamem ma 9 punktów przewagi, a nad trzecim Manchesterem City 10. Brytyjscy dziennikarze postanowili więc poszukać inspiracji gdzie indziej. I znaleźli, w maleńkiej Niecieczy.

Zobacz także

- Klub ze wsi zamieszkanej przez 700 osób spowodował niemałe zamieszanie na szczytach polskiej piłki, dzięki ambitnemu właścicielowi i... obecności kobiet - czytamy w tekście zatytułowanym "Nieciecza - plama na mapie rywalizująca z polskimi potęgami".

"Guardian" opisuje drogę Termaliki do ekstraklasy, a także chwali właściciela Krzysztofa Witkowskiego, który najpierw założył firmę, a potem zainwestował w drużynę piłkarską chcąc uczynić ją znaczącą na krajowym podwórku. Nie zapomniano również o jego żonie Danucie oraz o tych, którzy dali zespołowi awans do najwyższej klasy rozgrywkowej - trenerze Piotrze Mandryszu i napastniku Emilu Drozdowiczu.

Miłe słowa popłynęły także w kierunku obecnego szkoleniowca, Czesława Michniewicza, który wprowadził tę ekipę na wyższy poziom. Pod jego wodzą klub przez większą część sezonu plasował się na podium ekstraklasy, a rok 2016 zakończył na 4. pozycji. "Guardian" nazywa trenera "polskim Samem Allardycem", choć w kraju przylgnęła do niego łatka "polskiego Jose Mourinho".

- Jeśli Nieciecza prześcignie wszystkie oczekiwania i zakwalifikuje się do europejskich pucharów, nie należy się spodziewać, że Witkowscy spoczną na laurach i będą tylko podziwiać to osiągnięcie. Para, która doszła do dużych pieniędzy w branży budowlanej, będzie chciała kontynuować budowę piłkarskiego klubu - kończą dziennikarze.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza powróci do ligowej rywalizacji już w piątek 10 lutego. "Słoniki" zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań.

RadioZET.pl/Guardian/Polsat Sport/KS