Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"The Guardian" pod dużym wrażeniem... Bruk-Betu Termaliki Nieciecza

07.02.2017 14:13
sport

Takiej laurki dla polskiego klubu dawno nie było. Na trzy dni przed powrotem ekstraklasy szanowany brytyjski dziennik "The Guardian" poświęcił duży artykuł czwartej drużynie polskiej ligi, Bruk-Betowi Termalika Nieciecza.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza fot. PAP
Zagłosuj

Czy Termalica wywalczy w tym sezonie miejsce w europejskich pucharach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W Anglii sprawa mistrzostwa kraju wydaje się przesądzono - rozpędzona Chelsea ogrywa kolejnych rywali i pewnie zmierza po tytuł. Obecnie nad drugim Tottenhamem ma 9 punktów przewagi, a nad trzecim Manchesterem City 10. Brytyjscy dziennikarze postanowili więc poszukać inspiracji gdzie indziej. I znaleźli, w maleńkiej Niecieczy.

- Klub ze wsi zamieszkanej przez 700 osób spowodował niemałe zamieszanie na szczytach polskiej piłki, dzięki ambitnemu właścicielowi i... obecności kobiet - czytamy w tekście zatytułowanym "Nieciecza - plama na mapie rywalizująca z polskimi potęgami".

"Guardian" opisuje drogę Termaliki do ekstraklasy, a także chwali właściciela Krzysztofa Witkowskiego, który najpierw założył firmę, a potem zainwestował w drużynę piłkarską chcąc uczynić ją znaczącą na krajowym podwórku. Nie zapomniano również o jego żonie Danucie oraz o tych, którzy dali zespołowi awans do najwyższej klasy rozgrywkowej - trenerze Piotrze Mandryszu i napastniku Emilu Drozdowiczu.

Miłe słowa popłynęły także w kierunku obecnego szkoleniowca, Czesława Michniewicza, który wprowadził tę ekipę na wyższy poziom. Pod jego wodzą klub przez większą część sezonu plasował się na podium ekstraklasy, a rok 2016 zakończył na 4. pozycji. "Guardian" nazywa trenera "polskim Samem Allardycem", choć w kraju przylgnęła do niego łatka "polskiego Jose Mourinho".

- Jeśli Nieciecza prześcignie wszystkie oczekiwania i zakwalifikuje się do europejskich pucharów, nie należy się spodziewać, że Witkowscy spoczną na laurach i będą tylko podziwiać to osiągnięcie. Para, która doszła do dużych pieniędzy w branży budowlanej, będzie chciała kontynuować budowę piłkarskiego klubu - kończą dziennikarze.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza powróci do ligowej rywalizacji już w piątek 10 lutego. "Słoniki" zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań.

RadioZET.pl/Guardian/Polsat Sport/KS

Oceń