Zamknij

Guardian: Polska czarnym koniem mundialu w Rosji

Krzysztof Sobczak
12.10.2017 15:41
Robert Lewandowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Brytyjscy dziennikarze "Guardiana" ocenili szanse na złoty medal mistrzostw świata wszystkich 23 drużyn, które już zakwalifikowały się na mundial w Rosji. Polska znalazła się wysoko w tym zestawieniu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zdaniem "Guardiana", biało-czerwoni spełniają wszystkie warunki ku temu, my nazywać ich największym czarnym koniem turnieju. Nasza drużyna znalazła się na 8. miejscu, a najwięcej miejsca poświęcono oczywiście kapitanowi, Robertowi Lewandowskiemu.

Zobacz także

- Polska idealnie pasuje do miana "czarnego konia". Nie tylko ze względu na fakt, że jest szósta w rankingu FIFA i będzie losowana z pierwszego koszyka. To dzięki znakomitej formie w eliminacjach, którą przyćmiła jedynie zastanawiająca porażka 0:4 z Danią. Strzelanie goli nie jest problemem dla Polski, w szczególności dla Roberta Lewandowskiego, który zdobył 16 z 28 bramek w eliminacjach. W najlepszej formie zabójcze są ich szybkie ataki. Martwić może jednak fakt, że Lewandowski może tak jak na Euro 2016 starać się robić wszystko, przez co ucierpi jego skuteczność w polu karnym - czytamy w uzasadnieniu.

Niżej od Polski oceniane są szanse m.in. listopadowych rywali w meczach towarzyskich Meksyku i Urugwaju oraz Anglii.

Niemcy obronią tytuł?

Brytyjczycy typują, że faworytem mundialu będą Niemcy. Gdyby nasi zachodni sądziedzi sięgnęli w Rosji po złoto, byli dopiero trzecią drużyną w historii, której udało się obronić tytuł - po Włochach (1934, 1938) i Brazylii (1958, 1962).

Na podium, wg "Guardiana", powinni znaleźć się także "Canarinhos" oraz Hiszpanie, a o medal mogą powalczyć również Belgowie i Francuzi.

RadioZET.pl/Guardian/sport.pl/KS