Zamknij

Grzegorz Krychowiak znalazł nowy klub. Piłkarz opuszcza Rosję

Maciej Walasek
09.07.2022 10:26
Grzegorz Krychowiak
fot. VIRGINIE LEFOUR/AFP/East News

Grzegorz Krychowiak przenosi się do Arabii Saudyjskiej. Pomocnik reprezentacji Polski podpisał roczny kontrakt z Al-Shabab. Transfer ogłoszono w mediach społecznościowych.

Grzegorz Krychowiak tuż po rosyjskiej napaści na Ukrainę przeniósł się z Krasnodaru, decydując się na wypożyczenie do AEK-u Ateny, w którym grał przez rundę wiosenną. Następnie 32-latek musiał wrócić do Rosji, gdzie negocjował z klubem kolejne kroki.

Chociaż rosyjskie media uważały, że Krychowiak ulegnie ofercie drużyny i pozostanie w zespole, piłkarz ostatecznie znów zdecydował się na wypożyczenie. Od pewnego czasu mówiło się, że reprezentant Polski przeniesie się do Arabii Saudyjskiej, gdzie będzie grał w Al-Shabab.

Grzegorz Krychowiak piłkarzem Al-Shabab

W piątek zawodnik przeszedł testy medyczne, dlatego ogłoszenie transferu było tylko formalnością. Krychowiak będzie grał w klubie przez rok na zasadzie wypożyczenia. Za rok gry zainkasuje 3,5 miliona euro. To porównywalne wynagrodzenie, na jakie mógł liczyć w Krasnodarze.

Gra w Arabii Saudyjskiej może okazać się niezwykle cenna w kontekście reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że jednym z grupowych rywali biało-czerwoni na MŚ w Katarze będzie właśnie drużyna Arabii.

W ostatnim sezonie Al-Shabab zajął czwarte miejsce w tabeli saudyjskiej ekstraklasy, tracąc do mistrza kraju Al-Hilan 12 punktów. W lutym zagra w 1/8 finału Azjatyckiej Ligi Mistrzów, a jego rywalem będzie uzbecki Nasaf Qarshi.

RadioZET.pl