Zamknij

Grzegorz Krychowiak zaprezentowany. Tu będzie grać do końca sezonu

15.03.2022 17:15
Grzegorz Krychowiak
fot. Beata Zawadzka/East News

Grzegorz Krychowiak już oficjalnie został przedstawiony jako nowy piłkarz AEK. Pomocnik reprezentacji Polski podpisał kontrakt z greckim zespołem do 30 czerwca.

Krychowiak do tej pory był zawodnikiem FK Krasnodar, ale w związku z wojną kontrakty zagranicznych piłkarzy z rosyjskimi i ukraińskimi zespołami są zawieszone.

Informacje o tym, że 32-latek przeniesie się do Aten, pojawiły się już w poniedziałek, gdy Krychowiak przyleciał do Aten. Teraz dołączył do nowej ekipy już oficjalnie. Piłkarzem AEK-u jest też inny gracz biało-czerwonych, Damian Szymański.

Zespół z Aten po 27 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy i nie ma już szans na tytuł. Zgromadził 47 punktów, a prowadzący Olympiakos Pireus ma 68 i jest już niemal pewny mistrzostwa. Wicelider PAOK Saloniki traci do niego 12 pkt.

Rosyjskie drużyny zawieszone przez FIFA

Decyzję o zawieszeniu kontraktów zagranicznych zawodników grających dotychczas w Rosji lub w Ukrainie podjęła w ubiegłym tygodniu Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA). Zawodnicy mają czas na znalezienie tymczasowego pracodawcy do 7 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Rozgrywki ligowe w Ukrainie po wybuchu wojny zostały bezterminowo zawieszone, a w Rosji - trwają. Kluby i reprezentacje tego kraju zostały jednak tymczasowo wykluczone z wszelkiej rywalizacji pod egidą FIFA i Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

RadioZET.pl/AN/PAP