Grzegorz Krychowiak show w meczu AEK Ateny. Piękna asysta i gol Polaka

12.05.2022 10:07
Grzegorz Krychowiak

AEK Ateny pokonało u siebie PAS Giannina 3:0 w meczu 34. kolejki greckiej ekstraklasy, a gola i asystę dla drużyny gospodarzy zaliczył pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak. Polak był zdecydowanie jednym z najlepszych piłkarzy na boisku w tym spotkaniu.

Piłkarz reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla AEK Ateny i asystował przy innej w wygranym 3:0 u siebie meczu z PAS Giannina w 34. kolejce greckiej ekstraklasy. To jego drugie trafienie dla tego zespołu

32-letni Krychowiak ustalił wynik w 60. minucie, a w 78. opuścił boisko. W drużynie gospodarzy wystąpił również Damian Szymański, który rozegrał cały mecz.

Gol i asysta Krychowiaka w meczu AEK Ateny

Rywalizujący w grupie mistrzowskiej AEK zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Tytuł mistrzowski już wcześniej zapewnił sobie Olympiakos.

Krychowiak jest piłkarzem FK Krasnodar, ale w związku z inwazją Rosji na Ukrainę kontrakty zagranicznych piłkarzy z rosyjskimi i ukraińskimi zespołami zostały zawieszone. Doświadczony pomocnik wybrał ofertę AEK Ateny i pozostanie w tym klubie do 30 czerwca.

Poniżej skrót meczu AEK Ateny - PAS Giannina. Asysta Polaka w 2 minucie i 16 sekundzie filmiku, z kolei gol - w 4 minucie i 40 sekundzie.