Grzegorz Krychowiak opuści najbliższy mecz WBA

Krzysztof Sobczak
02.02.2018 16:52
Krychowiak i Fernandinho
fot. Twitter/screen

Grzegorz Krychowiak nie zagra w sobotnim meczu Premier League z Southampton - poinformował West Bromwich Albion. Polak odczuwa jeszcze skutki urazu z ostatniego ligowego starcia z Manchesterem City.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 5. minucie spotkania Fernandinho nadepnął na udo Polaka. Ten próbował jeszcze kontynuować grę, ale w końcu musiał się poddać, by nie pogłębiać kontuzji - niespełna pół godziny później zastąpił go Gareth Barry.

Zobacz także

Szczegółowe badania nie wykazały poważniejszej kontuzji, ale mięsień Krychowiaka jest mocno zbity i opuchnięty. Ze względów prewencyjnych Polak, który w ostatnich tygodniach był kluczową postacią WBA, nie wystąpi w sobotę w meczu z Southampton. Dla obu drużyn będzie to niezwykle istotne starcie, bowiem obie znajdują się w strefie spadkowej. WBA jest ostatnie, a "Święci" plasują się dwie pozycje wyżej.

Krychowiak powinien wrócić do gry za tydzień na spotkanie z mistrzem Anglii, Chelsea Londyn.

Fernandinho niewinny

Po spotkaniu z Manchesterem City sprawą faulu Fernandinho zajęła się angielska federacja (FA). Brazylijczyk nie otrzymał za swoje zachowanie nawet żółtej kartki, choć wydawało się, że mógł uniknąć kontaktu z nogą Polaka. FA nie dopatrzyła się jednak celowości i po tłumaczeniach sędziego oddaliła sprawę.

RadioZET.pl/KS