Grzegorz Krychowiak w czołówce najgorszych transferów Ligue 1

Marek Garus
19.07.2019 13:42
Krychowiak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Grzegorz Krychowiak znalazł się na liście 10 najgorszych transferów francuskiej Ligue 1 w ciągu ostatnich 20 lat. "France Football" umiejscowiło Polaka w czołówce swojej klasyfikacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Grzegorz Krychowiak, sześćdziesięciotrzykrotny reprezentant Polski i obecny piłkarz Lokomotiwu Moskwa, zajął w niechlubnym zestawieniu francuskiego czasopisma "France Football" trzecie miejsce.

Grzegorz Krychowiak w 10 najgorszych transferów Ligue 1

Przypomnijmy, że 29-latek przeniósł się do Ligue 1 ponownie (wcześniej występował jeszcze w Girondins Bordeaux, Stade Reims oraz FC Nantes) w sezonie 2015/2016 po fenomenalnych dwóch latach spędzonych w Sevilli FC. Wówczas, za rekordową w tamtym momencie kwotę 27,5 miliona euro za Polaka, defensywnego pomocnika zdecydowało się kupić Paris Saint-Germain.

Zobacz także

Niestety dla popularnego "Krychy", piłkarz nie spełnił pokładanych w nim nadziei i ostatecznie zaliczył jedynie 19 występów w koszulce PSG, nie zdobywając w nich ani jednego gola i ani jednej asysty.

France Football: "Transfer Krychowiaka okazał się niewypałem, PSG to były dla niego za wysokie progi"

Tak fatalna postawa Krychowiaka w trykocie "Les Parisiens" nie uszła uwadze dziennikarzy "France Football", którzy sklasyfikowali Polaka w czołówce najgorszych transferów Ligue 1 w ostatnich 20 latach. „Przyszedł do PSG w tym samym czasie co Unai Emery i musiał zastąpić Thiago Mottę. Jednak jego transfer okazał się niewypałem, ten klub to były dla niego za wysokie progi” – napisano w uzasadnieniu.

Zobacz także

Warto jednak dodać, że popularne francuskie czasopismo sportowe uderzyło nie tylko w pomocnika reprezentacji Polski. Doborowe towarzystwo Krychowiaka uzupełnili m.in. Nicolas Anelka (6. miejsce), Wesley Sneijder (5. miejsce) czy Yoann Gourcuff (2. miejsce). Zestawienie "wygrał" Lucas Severino, który w 2000 roku zamienił Atletico Paranaense na Rennes. Miał być następcą wielkiej gwiazdy, Brazylijczyka Ronaldo, a tymczasem strzelił tylko 11 goli w 84 meczach.

Pełna klasyfikacja 10 najgorszych transferów Ligue 1 ostatnich 20 lat wg "France Football":

10. - Anthony Vanden Borre (Montpellier, 2016)

9. - Claudio Beauvue (Lyon, 2015)

8. - Charisteas, Basinas i Pavon (Arles-Avignon, 2010)

7. - Paolo De Ceglie (Marsylia, 2015)

6. - Nicolas Anelka (PSG, 2000)

5. - Wesley Sneijder (Nice, 2017)

4. - Bixente Lizarazu (Marsylia, 2004)

3. - Grzegorz Krychowiak (PSG, 2016)

2. - Yoann Gourcuff (Lyon, 2010)

1. - Severino Lucas (Rennes, 2000)

RadioZET.pl/PS/MG