Grzegorz Krychowiak trafi do Atletico? O transfer Polaka poprosił Simeone

Krzysztof Sobczak
18.07.2017 09:45
Grzegorz Krychowiak
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jak donosi hiszpański dziennikarz Joaquin Rodriguez, Atletico Madryt chce ściągnąć mającego ogromne problemy w PSG Grzegorza Krychowiaka. O Polaka zabiega ponoć sam Diego Simeone.

Zagłosuj

Czy Krychowiak powinien odejść latem z PSG?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Krycha" trafił do paryskiej drużyny po Euro 2016. Przychodził w roli gwiazdora Sevilli, a stał się zaledwie rezerwowym, który dodatkowo niekiedy nie mieścił się nawet na ławce. W aklimatyzacji przeszkodziły mu m.in. kontuzje, ale też brak zaufania ze strony Unaia Emery'ego, który przecież współpracował z reprezentantem Polski w Sevilli.

Zobacz także

Były gracz Andaluzyjczyków zapewniał, że chce zostać w PSG i powalczyć o miejsce w wyjściowej jedenastce. Dostał jednak kolejny cios - nie znalazł się w kadrze na tournee po USA, najważniejszej części przygotowań do nowego sezonu. W tej sytuacji Polak będzie chyba musiał rozejrzeć się za nowym pracodawcą, jeśli nie chce stracić mistrzostw świata w 2018 roku.

Simeone wyciągnie pomocną dłoń?

W ciągu ostatnich miesięcy zainteresowanie Krychowiakiem wyrażały m.in. Inter Mediolan, AC Milan czy Arsenal, ale teoretycznie najłatwiej byłoby mu wrócić do Hiszpanii, gdzie wciąż pamiętają jego doskonałą grę w barwach Sevilli. Mówiło się nawet o możliwym "come backu" do Andaluzji, ale według nowych informacji, które przekazał dziennikarz Joaquin Rodriguez, Polak może trafić do Atletico Madryt!

Wyborem numer jeden ma być Fabinho z AS Monaco, ale sprowadzenie Krychowiaka może być łatwiejsze. Tym bardziej, że zwolennikiem talentu 27-letniego pomocnika jest Diego Simeone, który - według doniesień - osobiście poprosił o transfer Polaka. Argentyńczyk sam był pomocnikiem i wydaje się, że "Krycha" pasowałby nieustępliwością, agresją oraz cechami wolicjonalnymi do układanki "Cholo".

Nawet jeśli Krychowiak trafi do Atletico, to dopiero za pół roku będzie mógł w nim zagrać. "Rojiblancos" mają półroczny zakaz transferowy, a zatem klub musiałby go wypożyczyć na 6 miesięcy. Do drużyny mógłby dołączyć w styczniu.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Twitter/KS