Zamknij

Europejskie media o Krychowiaku: Musi odejść. Kierunek Anglia?

Krzysztof Sobczak
11.01.2017 17:19
Grzegorz Krychowiak i Alexis Sanchez
fot. PAP/EPA

Francuskie "L'Equipe", brytyjski "The Sun" i hiszpański "Sport" są zgodne - w PSG nie ma miejsca dla Grzegorza Krychowiaka i jeśli chce regularnie grać, musi odejść. Wymieniają nawet kierunek, w którym mógłby się udać.

Zagłosuj

Czy Grzegorz Krychowiak powinien zimą odejść z PSG?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Latem "Krycha" przychodził do mistrza Francji w glorii gwiazdy Sevilli i kluczowego gracza reprezentacji Polski. W Paryżu jest tylko rezerwowym, pomocnikiem, z którego Unai Emery korzysta najrzadziej - 26-latek spędził na murawie zaledwie 907 minut, mniej nawet od Andriena Rabiot, który przez dwa miesiące nie grał z powodu kontuzji. Młody Francuz jest już do dyspozycji trenera, dobrze radzą sobie inni, a to oznacza, że Krychowiak może mieć jeszcze większe problemy.

Zobacz także

Europejskie media zgodnie twierdzą, że dni Polaka na Parc des Princes są policzone i musi on poszukać sobie innego klubu. Brytyjska bulwarówka "The Sun", a także kataloński "Sport", wymieniają nawet drużyny, które chętnie widziałyby reprezentanta "Biało-czerwonych" w swoich szeregach - to Arsenal i Manchester City.

O zainteresowaniu Arsene'a Wengera Polakiem mówi się od dwóch lat. Teraz, kiedy kontuzjowany jest inny defensywny pomocnik Francis Coquelin, temat powrócił. O zatrudnienie Krychowiaka ma się ponoć starać także Pep Guardiola, któremu imponuje wszechstronność gracza PSG - może występować jako defensywny pomocnik, ale także jako stoper. Katalończyk uwielbia uniwersalnych piłkarzy.

Zdaniem mediów, Krychowiak dostał nawet zgodę na transfer zimą. Latem przybył do PSG za ok. 26 milionów euro.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS