Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wielki klub chciał Grosickiego. Zrezygnował przez… alkohol

24.11.2017 12:08
sport

Kamil Grosicki około rok temu znajdował się w kręgu zainteresowań tureckiego Fenerbahce. Klub zrezygnował jednak z transferu z powodu rzekomego zamiłowania piłkarza do alkoholu.

Kamil Grosicki fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Historia opisana została w książce autorstwa Michela van Egmonda. Rob Jansen, znany holenderski agent, miał zaproponować transfer „Grosika” Dickowi Advocaatowi, ówczesnemu trenerowi Fenerbahce. - Występuje w polskiej kadrze. Jest jej czołową postacią. Poza tym grał już w Turcji (w Sivassporze w latach 2011-2014 - red.) - zachwalał skrzydłowego. Wtedy do rozmowy, która odbywała się w jednej z restauracji w Stambule, włączył się Cor Pot, asystent Advocaata. - Ale on ma problem z alkoholem - wtrącił. - Jeśli tak, to ja go nie chcę - zakończył dyskusję Advocaat.

Grosicki grał wówczas w Stade Rennais. Pod koniec stycznia 2017 roku przeniósł się do Hull City, w którym - na zapleczu Premier League - gra do dziś.

Niestety fragment przytoczony w książce van Egmonda pokazuje, że zła sława ciągnie się za piłkarzem po całej Europie. Przypomnijmy, że ostatnio zarzucano mu wizyty w kasynie podczas zgrupowania reprezentacji Polski. Całe zamieszanie zostało jednak wtedy szybko zdementowane.

RadioZET.pl/AN

Oceń