Zamknij

Wielki klub chciał Grosickiego. Zrezygnował przez… alkohol

Andreas Nicolaides
24.11.2017 12:08
Kamil Grosicki
fot. PAP/EPA

Kamil Grosicki około rok temu znajdował się w kręgu zainteresowań tureckiego Fenerbahce. Klub zrezygnował jednak z transferu z powodu rzekomego zamiłowania piłkarza do alkoholu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Historia opisana została w książce autorstwa Michela van Egmonda. Rob Jansen, znany holenderski agent, miał zaproponować transfer „Grosika” Dickowi Advocaatowi, ówczesnemu trenerowi Fenerbahce. - Występuje w polskiej kadrze. Jest jej czołową postacią. Poza tym grał już w Turcji (w Sivassporze w latach 2011-2014 - red.) - zachwalał skrzydłowego. Wtedy do rozmowy, która odbywała się w jednej z restauracji w Stambule, włączył się Cor Pot, asystent Advocaata. - Ale on ma problem z alkoholem - wtrącił. - Jeśli tak, to ja go nie chcę - zakończył dyskusję Advocaat.

Grosicki grał wówczas w Stade Rennais. Pod koniec stycznia 2017 roku przeniósł się do Hull City, w którym - na zapleczu Premier League - gra do dziś.

Niestety fragment przytoczony w książce van Egmonda pokazuje, że zła sława ciągnie się za piłkarzem po całej Europie. Przypomnijmy, że ostatnio zarzucano mu wizyty w kasynie podczas zgrupowania reprezentacji Polski. Całe zamieszanie zostało jednak wtedy szybko zdementowane.

RadioZET.pl/AN