Wielka awantura w Brazylii. Kibice zdemolowali ekran VAR, bójki na trybunach

01.11.2021 13:07
Wielka awantura w Brazylii

Kibice Gremio Porto Alegre nie potrafili uszanować decyzji sędziów i po anulowaniu przez arbitra gola wtargnęli na murawę, demolując ekran VAR. Interweniowała policja, ale bójki przeniosły się na trybuny. Co najmniej jedna osoba trafiła do szpitala.

Gremio Porto Alegre, dwukrotny mistrza Brazylii (1981, 1986), pięciokrotny zdobywca krajowego pucharu (po raz ostatni w 2016 roku) oraz trzykrotny triumfator południowoamerykańskiej Ligi Mistrzów, czyli Copa Libertadores (1993, 1995, 2017), w tym sezonie spisuję się koszmarnie i po 27 rozegranych meczach plasuje się na 19. pozycji, co oznacza spadek do Serie B. Do bezpiecznego miejsca traci aktualnie siedem "oczek", ale w stosunku do rywali ma zaległe spotkania.

W niedzielę drużyna ze stanu Rio Grande do Sul przegrała z wiceliderem Palmeiras 1:3. Remis był blisko, jednak w 86. minucie arbiter po wideoweryfikacji nie uznał gola na 2:2. Powodem była minimalna pozycja spalona. To doprowadziło do furii kibiców gospodarzy, którzy zdemolowali stadion.

Awantura na meczu Gremio - Palmeiras [WIDEO]

Grupa fanów wtargnęła na murawę i skierowała się w okolice ekranu pokazującego powtórki. Zniszczyli kamery, monitor i reklamy. Piłkarze obu ekip oraz sędziowie udali się do szatni, by nie stać się celem dla agresywnych mężczyzn. Jeden z nich przerwał wywiad i podążył za kolegami.

Aby częściowo opanować sytuację, niezbędna była interwencja policji. Kiedy kibice wrócili na trybuny, zaczęli bić się między sobą.

Z informacji publikowanych na Twitterze wynika, że co najmniej jeden z pracowników został ranny i trafił do szpitala.