Kiepski debiut Grabary w Huddersfield. Dał się przelobować zza pola karnego [WIDEO]

Marek Garus
06.08.2019 10:31
Kamil Grabara

Kamil Grabara nie będzie mógł zaliczyć swojego debiutu w barwach Huddersfield Town do udanych. Jego ekipa przegrała u siebie z Debry County 1:2, a polski bramkarz wraz z defensywą zawalili przy pierwszym straconym golu.

Mecz Huddersfield - Derby County zakończył pierwszą kolejkę Championship. Chociaż w składzie gości trenerowi Phillipowi Cocu nie udało się jeszcze wygospodarować miejsca dla Krystiana Bielika, to w trykocie gospodarzy już od pierwszych minut mogliśmy oglądać innego młodzieżowego reprezentanta Polski, Kamila Grabarę.

Kamil Grabara przelobowany sprzed pola karnego [WIDEO]

Feralna sytuacja polskiego bramkarza miała miejsce w 22. minucie meczu. Wtedy to katastrofalnie zachował się środkowy obrońca "Terrierów", Tommy Elphick, który, fatalnym zgraniem piłki barkiem, zmusił 20-latka do wyjścia przed pole karne i wybicia futbolówki głową. Polak wyekspediował piłkę na tyle lekko, by napastnik Derby, Tom Lawrence, zdążył przyjąć ją jeszcze przed "szesnastką", a następnie precyzyjnym lobem zmieścić w siatce.

Chwilę później gospodarze przegrywali już 0:2, a Kamila Grabarę po raz kolejny pokonał Lawrence. Tym razem Polak okazał się bez szans, chociaż była to druga bramka stracona przez niego spoza pola karnego.

W 30. minucie gola kontaktowego z rzutu karnego zdobył Karlan Grant, jednak ta bramka okazała się ostatnią w całym spotkaniu. Huddersfield przegrało swój pierwszy premierowy mecz nowego sezonu Championship w historii i choć Grabara zdołał zaliczyć w tym pojedynku kilka udanych interwencji, jego występ z pewnością zostanie zapamiętany wyłącznie przez pryzmat sytuacji z 22. minuty.