Ekstraklasa: Wisła Kraków zapewniła sobie utrzymanie

03.05.2019 22:30
Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Wisła Kraków pokonała w 34. kolejce Lotto Ekstraklasy Górnika Zabrze 2:1 i zapewniła sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bohaterem spotkania został Marko Kolar, strzelec obu goli.

W spotkaniu z ekipą "Białej Gwiazdy" gospodarze pierwszą okazję do zdobycia gola mieli w 13. minucie, kiedy groźny strzał z ok. 20 metrów oddał Gruzin Walerian Gwilia, ale Mateusz Lis był na posterunku. Trzy minuty później to wiślacy mogli zdobyć gola. Po strzale Sławomira Peszki z ponad 30 metrów piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy, czym zmyliła nieco golkipera Górnika, ale ten zdołał ją jednak odbić. Nieskuteczna była także dobitna Patryka Plewki.

W 34. minucie bramkarz Górnika sfaulował w polu karnym Kolara, a sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. Prowadzenie gości nie trwało długo, bo 180 sekund później wyrównał Jesus Jimenez.

Po przerwie "Biała Gwiazda" zadała - jak się później okazało - decydujący cios. Drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Kolar.

Dzięki zwycięstwu Wisła Kraków zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie.