Ekstraklasa: Pierwsza porażka Wisły, niesamowity Angulo

29.07.2017 23:00

W stojącym na dobrym poziomie, piątkowym spotkaniu 3. kolejki ekstraklasy piłkarze Górnika Zabrze pokonali na swoim stadionie Wisłę Kraków 3:2. Wszystkie gole dla beniaminka zdobył Igor Angulo.

Górnik - Wisła fot. PAP

Drużyna ze stolicy Małopolski poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie, zaś ta z Górnego Śląska w dwóch meczach w Zabrzu zdobyła sześć punktów (wcześniej pokonała Legię Warszawa 3:1).

Pierwsze minuty spotkania należały do „Białej Gwiazdy”. W 10. Carlitos tak „główkował”, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Z czasem jednak groźne sytuacje zaczął przeprowadzać Górnik. W 30. min blisko zdobycia gola był Angulo, ale wówczas uderzył nad poprzeczką. Był skuteczny osiem minut później, gdy dobrze wyłożył mu piłkę Rafał Kurzawa, a Hiszpan zaskakującym strzałem pokonał golkipera Wisły.

Wiślacy bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę. W 48. minucie Maciej Sadlok wbiegł z lewej strony w pole karne rywala. Będąc blisko linii końcowej wyłożył piłkę Kamilowi Wojtkowskiemu. Po strzale tego ostatniego piłka odbiła się od słupka, po czym trafiła do Rafała Boguskiego, który umieścił ją w siatce.

Niedługo utrzymał się wynik 1:1. W 52. min ponownie wpisał się na listę strzelców Angulo. Tym razem dobrze wyszedł do piłki po zagraniu z rzutu rożnego Kurzawy.

Dwie minuty później znowu ten sam piłkarz umieścił piłkę w siatce. Tym zabrzanie wykorzystali błąd Ivana Gonzaleza, który w banalny sposób stracił piłkę niedaleko swojego pola karnego.

Wiślacy nie rezygnowali ze zdobycia chociaż jednego punktu. W 87. min po dośrodkowaniu z lewej strony Patryka Małeckiego celnie zagrał rezerwowy Jakub Bartosz. Na wyrównanie jednak nie starczyło czasu.

W 62. minucie mecz został przerwany, gdyż osoby zajmujące miejsca na sektorze dla przyjezdnych kibiców rzucili na murawę race.