Ekstraklasa: Górnik zostaje w strefie spadkowej, remis z Arką

15.12.2018 19:59
Górnik - Arka

Górnik Zabrze prowadził 1:0 i miał mnóstwo okazji na podwyższenie rezultatu, a jednak tylko zremisował na własnym stadionie z Arką Gdynia 1:1 w meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jeden punkt nie pozwolił graczom Marcina Brosza na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Po pierwszej połowie zabrzanie prowadzili po golu Daniego Suareza. Wyrównał po przerwie Michał Nalepa. Chwilę później arbiter wskazał na "wapno" po tym, jak Młyński padł w polu karnym, jednak po wideoweryfikacji arbiter zmienił swoją decyzję - wcześniej Danch faulował Matuszka.

Górnik mógł i powinien wygrać to spotkanie, ale znakomitych okazji nie wykorzystali Angulo, Żurkowski i Wolsztyński.

Po 19 meczach Górnik Zabrze ma 17 punktów i nadal plasuje się na 15. miejscu. Arka jest 9.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:1

Bramki: Dani Suarez (31.) - Michał Nalepa (57.)