Gol Roberta Lewandowskiego w finale Pucharu Niemiec [WIDEO]

19.05.2018 22:44

Mimo bramki Roberta Lewandowskiego w 53. minucie piłkarze Bayernu Monachium przegrali z Eintrachtem Frankfurt 1:3 w finale Pucharu Niemiec w Berlinie. Był to ostatni mecz Bawarczyków pod wodzą trenera Juppa Heynckesa, który odchodzi na emeryturę.

gol Roberta Lewandowskiego fot. kadr z wideo

Lewandowski był aktywny w pierwszej połowie, ale do siatki nie trafił. Szczególnie bliski zdobycia 40. gola w tym sezonie (licząc wszystkie rozgrywki klubowe) był w ósmej minucie, kiedy uderzył w poprzeczkę z rzutu wolnego.

W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Robert Lewandowski. Kimmich wycofał piłkę do Polaka, który z 11 metrów wpakował futbolówkę do siatki. W tym momencie Bayern nakręcony golem rzucił się do ataku.

Bayern zakończył sezon tylko z jednym trofeum - mistrzostwem Niemiec - choć jeszcze niedawno miał nadzieję na potrójną koronę. Eintracht dzięki wygranej w sobotnim finale zapewnił sobie prawo gry w przyszłym sezonie Ligi Europejskiej