Pierwszy gol Krychowiaka w Grecji. Polak otworzył wynik meczu

18.04.2022 19:59

Grzegorz Krychowiak zdobył pierwszego gola dla AEK Ateny. Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 4. minucie, a jego nowy zespół pokonał PAS Giannina 3:2 w 31. kolejce greckiej ekstraklasy.

Gol Krychowiaka dla AEK

Grzegorz Krychowiak po rozpoczęciu przez Władimira Putina wojny w Ukrainie opuścił rosyjski klub FK Krasnodar i wybrał ofertę greckiego AEK Ateny. Polski pomocnik od początku stał się ważną postacią w drużynie, a w aklimatyzacji pomagał mu inny z biało-czerwonych Damian Szymański. Obaj wystąpili od pierwszej minuty w starciu 31. kolejki z PAS Giannina.

Gol Krychowiaka w Grecji [WIDEO]

"Krycha" potrzebował zaledwie 4 minut, by otworzyć wynik spotkania. Polski pomocnik dopadł do odbitej przez rywali piłki i płaskim strzałem umieścił ją w siatce.

Krychowiak grał do 88 minuty, a Szymański został zmieniony 10 minut wcześniej. Rywalizujący w grupie mistrzowskiej AEK wygrał 3:2 i obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 51 punktów. Prowadzi zdecydowanie Olympiakos Pireus - 70 przy jednym meczu mniej.