Zamknij

Prezydent FIFA przyjechał do Lewandowskiego. Kulisy wręczenia nagrody

18.12.2020 08:54
Robert Lewandowski i Gianni Infantino
fot. kadr z wideo

Robert Lewandowski odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza świata w Monachium z rąk Gianniego Infantino. Prezydent FIFA udał się do stolicy Bawarii, aby osobiście wręczyć statuetkę Polakowi. Bayern w mediach społecznościowych opublikował nagranie z tej sytuacji.

  • Robert Lewandowski został najlepszym piłkarzem świata w 2020 roku;
  • Lewandowski odebrał nagrodę z rąk prezydenta FIFA;
  • Gianni Infantino osobiście udał się do Monachium, gdzie wręczył trofeum Lewandowskiemu.

Robert Lewandowski zwyciężył na gali FIFA The Best i został najlepszym piłkarzem świata 2020. Reprezentant Polski zdeklasował Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, zdobywając główną nagrodę. Jako że ceremonia odbyła się zdalnie, FIFA zaskoczyła kibiców. Gianni Infantino osobiście udał się do Monachium, gdzie wręczył trofeum polskiemu zawodnikowi.

Kiedy wszyscy oczekiwali na ostateczny werdykt, organizatory połączyli się z Messim, Ronaldo i Lewandowskim.  Nagle wszystko stało się jasne, kiedy prezydent FIFA wszedł do pokoju, w którym siedział reprezentant Polski. Infantino wręczył mu nagrodę, a potem chwilę porozmawiał. Wideo z tej sytuacji opublikował Bayern w mediach społecznościowych.

Prezydent FIFA osobiście wręczył nagrodę Robertowi Lewandowskiemu

- Jestem dumny. To wielkie osiągnięcie dla mnie i mojej drużyny. To zaszczyt zdobyć taką nagrodę, grając w jednej erze z Messim i Ronaldo. Porównania z nimi to już coś cudownego - podkreślił Lewandowski.

Robert Lewandowski znalazł się w najlepszej jedenastce roku 2020 FIFA. Kapitan reprezentacji Polski zajął miejsce w ataku obok Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. Dla Polaka to pierwsze takie wyróżnienie w karierze.

RadioZET.pl/