Zamknij

Gianni Infantino zabrał głos ws. szczepienia piłkarzy poza kolejnością

02.02.2021 09:37
Gianni Infantino
fot. GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

Gianni Infantino wziął udział na jednym ze szczytów ONZ, na którym odniósł się do szczepienia piłkarzy poza kolejnością. Prezydent FIFA stanowczo podkreślił, że zawodnicy nie będą faworyzowani do szczepień.

Gianni Infantino uczestniczył na jednym ze szczytów ONZ, gdzie odrzucił możliwość wczesnego szczepienia piłkarzy. Wcześniej m.in. trener Burnley Sean Dyche nawoływał, aby zawodnicy byli szczepieni poza kolejnością. Jego zdaniem to uchroniłoby Premier League przed kolejnym zawieszeniem.

- Priorytetem do szczepienia są oczywiście osób zagrożone i pracownicy służby zdrowia. To pewne i nie uważamy piłkarzy za priorytet w tym względzie – przekonywał prezydent FIFA.

Gianni Infantino zabrał głos ws. szczepień piłkarzy poza kolejnością

Infantino poruszył jednocześnie temat kibiców na stadionach. Według niego fani na pewno wrócą na trybuny w czasie mistrzostw świata w Katarze 2022.

Prezydent FIFA przyjechał do Lewandowskiego. Kulisy wręczenia nagrody

- W przyszłym roku, na mistrzostwach świata 2022 w Katarze, będziemy mieli pełne stadiony. Musimy to mieć. Wirus zostanie do tego czasu pokonany i wszyscy nauczymy się z nim żyć, a jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy, to będziemy mieli większy problem niż mistrzostwa świata – zaznaczył.

RadioZET.pl