Zamknij

Gwiazda Realu Madryt na celowniku Newcastle United. Anglicy budują potęgę

13.05.2020 12:12
Gareth Bale na celowniku Newcastle United
fot. pressinphoto/Sipa USA/East News

Gareth Bale znalazł się w kręgu zainteresowań Newcastle United – informuje „Marca”. Lada moment angielski klub zostanie jednym z najbogatszych na świecie, a Walijczyk jest na celowniku arabskich inwestorów, którzy przygotowują się do wielkich transferów.

Wkrótce Newcastle United będzie mieć nowego właściciela, którym zostanie następca saudyjskiego tronu, Mohammad bin Salman. Jego majątek wycenia się na blisko siedem miliardów funtów, a on sam w przeciągu pięciu lat ma zamiar zdobyć mistrzostwo Anglii. W tym celu rozpoczęto już rozmowy z piłkarzami światowego formatu, którzy mieliby ziścić ten plan.

Wśród nich znajduje się Gareth Bale będący priorytetem dla nowego właściciela Srok. Ostatnimi czasy Walijczyk kompletnie zawodzi i jest sporym utrapieniem dla Realu, który wypłaca mu jedną z najwyższych pensji spośród wszystkich swoich zawodników. Wobec tego Królewscy chętnie pozbyliby się Bale'a. W przeszłości był on o krok od zmiany barw klubowych, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Gareth Bale trafi do Newcastle United?

Teraz na horyzoncie pojawiło się Newcastle United. Da klubu nie powinno być problemem uzgodnienie warunków kontraktu, który zadowoli obie strony. „Marca” uważa, że Real nie powinien zaproponować olbrzymiej kwoty za Walijczyka. Zdaniem gazety, hiszpański zespół sprzeda piłkarza za nie więcej niż 20 milionów euro.

Klub Premier League ma nowego właściciela. Szejkowie budują kolejnego giganta

Gareth Bale trafił na Santiago Bernabeu w sierpniu 2013 roku. Razem z Królewskimi sięgnął po m.in. cztery puchary Ligi Mistrzów. Z początku był ważnym graczem Realu, ale w ostatnich sezonach jego rola drastycznie spadła.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/marca.com