Zamknij

Co kryją dokumenty finansowe spółki Bońków? Szef PZPN i sprawa jego dziwnych powiązań

29.09.2020 15:15
Zbigniew Boniek
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

We wtorek "Gazeta Polska Codziennie" opublikowała artykuł, w którym informuje, że do marca 2001 roku właścicielem i prezesem Mikrotelu był... Zbigniew Boniek, ówczesny wiceprezes PZPN odpowiedzialny za marketing. Zdaniem publikacji między spółką Bońków, od lat świadczącej usługi na rzecz PZPN, a polską federacją piłkarską doszło do konfliktu interesów.

"Sprawa dziwnych powiązań szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej nie schodzi z naszych łamów. Artykuł 'Prezes PZPN i konflikt interesów sprzed lat' znów wzbudzi emocje nie tylko w środowisku futbolowym" - podaje "Gazeta Polska Codziennie" we wtorek.

Dziennik informuje, że spółka Mikrotel, należąca do brata i bratanka prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka, mająca swoją siedzibę przy ul. Bratkowej 19 w Bydgoszczy od lat świadczy usługi na rzecz "piłkarskiej centrali" oraz że ostatnio wkroczyli do niej agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. "Zabezpieczyli tam dokumentację w związku ze śledztwem prowadzonym przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. „GP” prześwietliła historię spółki rodziny szefa piłkarskiej centrali. Z dokumentów wynika, że do marca 2001 r. właścicielem i prezesem Mikrotelu był... Zbigniew Boniek, wówczas wiceprezes PZPN odpowiedzialny za marketing" - czytamy.

Zobacz także

"GPC": Co kryją dokumenty finansowe spółki Bońków? Sprawa dziwnych powiązań szefa PZPN

Na początku września w tygodniku "Gazeta Polska" opublikowany został artykuł Piotra Nisztora "Kapitan SB trzęsie polską piłką". Artykuł ten dotyczy Andrzeja Placzyńskiego, prezesa firmy Lagardere Sports Poland (LSP), wcześniej działającej pod nazwą SportFive. "W 2017 roku PZPN, kierowany przez Zbigniewa Bońka, przedłużył z firmą Placzyńskiego umowę na pośrednictwo m.in. w pozyskiwaniu sponsorów dla polskiej reprezentacji" - pisał tygodnik.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz poinformował, że przewodniczący I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Rafał Wagner 27 sierpnia wydał postanowienie zakazujące Nisztorowi publikacji treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem.

Do sądowego sporu Zbigniewa Bońka z Piotrem Nisztorem i "Gazetą Polską" przystąpiła także prokuratura. "Na polecenie Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego Prokuratura Regionalna w Warszawie na podstawie art. 7 Kpc przystąpiła do dwóch postępowań sądowych o ochronę dóbr osobistych prowadzonych przed Sądem Okręgowym w Warszawie z powództwa Zbigniewa Bońka przeciwko dziennikarzowi Piotrowi Nisztorowi oraz Forum S.A. - wydawcy 'Gazety Polskiej Codziennie'" – przekazała Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Zobacz także

RadioZET.pl