Zamknij

Fundacja Radia ZET spełniła marzenie małego Antka

Maciej Walasek
15.05.2019 12:05
Fundacja Radia ZET spełniła marzenie małego Antka
fot. RadioZET

W minioną niedzielę na stadionie przy Łazienkowskiej odbył się mecz Legii Warszawa z Pogonią Szczecin. Dla jednego z podopiecznych Fundacji Radia Zet było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ oglądanie spotkania z trybun było jego wielkim marzeniem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Antek jak największa gwiazda piłki nożnej został przywitany na stadionie przez spikera Legii. Gromkimi brawami powitali go także kibice obu zespołów. Cały mecz chłopiec oglądał z pierwszego rzędu. Od drużyny Legii Warszawa otrzymał szalik z podpisami wszystkich piłkarzy, odwiedził wóz sędziów VAR i wóz transmisyjny telewizji, a nawet udzielił wywiadu. Przed meczem miał okazję porozmawiać ze swoim idolem – Michałem Kucharczykiem, skrzydłowym Legii. Poznał też prezesa i trenera klubu, siedział na ławce rezerwowych i zwiedził szatnie sędziowską.

Sam Tomasz Listkiewicz pozwolił mu obsługiwać tablicę świetlną do wyświetlania wyników oraz wręczył mu pamiątki z ulubionego klubu chłopca – FC Barcelony. Antek był zachwycony, a wszystko dzięki Tomkowi Michniewiczowi, który zabrał go na mecz i spełnił jego marzenie.

Antoni to wielki pasjonat piłki nożnej, który w przyszłości pragnie zostać bramkarzem. Chłopiec nieco różni się od swoich rówieśników, ponieważ cierpi na niedowład czterokończynowy i dystrofię mięśniową Ulricha (UCMD). Szczególnie druga choroba jest wielkim obciążeniem dla funkcjonowania dziecka, ponieważ wiąże się z zanikiem mięśni. Dzisiaj Antek ma 8 lat, a jego rehabilitacja trwa od 2 miesiąca życia. Dzięki terapiom ze specjalistami oraz ćwiczeniom w domu, chłopiec potrafi samodzielnie się poruszać, jednak cały czas wymaga asysty drugiej osoby podczas ubierania się czy jedzenia.

Antek jest podopiecznym Fundacji Radia Zet, która w szczególności wspiera chore dzieci. Jeśli chcesz pomóc dzieciom takim jak Antek, możesz przekazać darowiznę na konto bankowe 83 1840 0007 2213 3200 0811 5819.

RadioZET.pl/MW