Nieudany rewanż Chorwacji za finał MŚ. Sześć goli w hicie kolejki LN

08.09.2020 22:46
Francja - Chorwacja w Lidze Narodów

Francja pokonała Chorwację w hicie kolejki Ligi Narodów 4:2 (2:1). Tym samym wicemistrzowie świata nie zrewanżowali się Trójkolorowym za przegrany finał mundialu w Rosji.

Mecz lepiej zaczęli Chorwaci, którzy od początku nie popełniali żadnych błędów. Już w 16. minucie wicemistrzowie świata wyszli na prowadzenie po golu Dejana Lovrena. Obrońca przejął piłkę w polu karnym i pokonał Llorisa. Francuzi jeszcze przed przerwą wzięli się za ostre odrabianie strat.

W 43. minucie Antoine Griezmann zagrał fantastyczną akcję na jeden kontakt z Martialem. Piłka znalazła się pod nogami Ben Yeddera, który podał do Griezmanna, a ten bez problemów skierował futbolówkę do siatki.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry Ben Yedder zagrał w pole karne do Martiala, a ten huknął w stronę bramki Chorwatów. Piłka odbiła się od słupka i od pleców Livakovicia i wpadła do bramki. Ostatecznie gola uznano za trafienie samobójcze.

Po zmianie stron wicemistrzowie świata ruszyli do ataku. Już w 55. minucie do remisu doprowadził Brekalo, który w polu karnym chciał minąć trzech rywali. W końcu położył ich na ziemi i pokonał Hugo Llorisa.

Francja - Chorwacja: Nieudany rewanż wicemistrzów świata za mundial

Po dziesięciu minutach Francuzi znów wyszli na prowadzenie. Przy dośrodkowaniu Griezmanna z rzutu rożnego, Lovren popełnił błąd, a Dayot główką umieścił piłkę w siatce.

W 76. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Francuzów. Brozović zagrał piłkę ręką w polu karnym, za co zobaczył żółtą kartkę. Jedenastkę na bramkę zamienił Olivier Giroud, który podwyższył prowadzenie.

Finalnie Francuzi utrzymali dwubramkowe prowadzenie do końca i nie dali Chorwatom zrewanżować się za przegrany finał mistrzostw świata 2018 w Rosji.

Francja - Chorwacja 4:2 (0:1).

Bramki: dla Francji - Antoine Griezmann (43), Dominik Livakovic (45+1-samob.), Dayot Upamecano (65), Olivier Giroud (77-karny); dla Chorwacji - Dejan Lovren (17), Josip Brekalo (55).