Bayern żegna Robbena i Ribery'ego. Wyjątkowe koszulki dla fanów

Marek Garus
16.05.2019 14:55
Robben i Ribery
fot. Pressefoto ULMER/Markus Ulmer

Franck Ribery i Arjen Robben pożegnają się ze swoim klubem po zakończeniu obecnego sezonu - informowali nas w ostatnim czasie oficjele Bayernu Monachium. Z tej okazji zespół z Bawarii zdecydował się na wypuszczenie specjalnych koszulek, upamiętniających występy swoich wieloletnich reprezentantów.

Bayern wypuścił kolekcję wyjątkowych trykotów już w środę. Zwykłe koszulki FCB na sezon 2019/2020 zostały zaprezentowane niedawno i, podobnie jak te z obecnej kampanii, z tyłu mają nadrukowane białe numery. Na specjalnych t-shirtach upamiętniających Ribery’ego i Robbena, zamiast białego koloru, na cyfrach pojawiły się czarno-białe kolaże złożone ze zdjęć legendarnych skrzydłowych „Bawarczyków”.

Nie trudno się dziwić wyjątkowemu pożegnaniu zgotowanemu Francuzowi i Holendrowi, bowiem pierwszy z nich spędził w klubie niespełna 12 lat, natomiast drugi – prawie 10. Ribery rozegrał w barwach Bayernu 423 oficjalne mecze, strzelając w nich 123 bramki i zdobywając 182 asysty, natomiast Robben wystąpił w 307 spotkaniach Niemców, zaliczając 143 trafienia i 101 ostatnich podań.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/MG