Dublet Griezmanna w Paryżu. Niemcy krok od spadku w Lidze Narodów!

16.10.2018 22:35

Remis i dwie porażki - tak prezentuje się bilans Niemców w Lidze Narodów. Mistrzowie świata z 2014 roku przegrali z aktualnymi mistrzami globu Francuzami 1:2 i są o krok od spadku do dywizji B.

Francja - Niemcy fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Niemcy pierwsi objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego Toniego Kroosa. Wyrównał po przerwie Antoine Griezmann, a później ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania skutecznie egzekwując jedenastkę. W tej sytuacji sędzia Milorad Mazić popełnił jednak błąd, bo Suele nie faulował w szesnastce Matuidiego.

Niemcy są w bardzo trudnej sytuacji, gdyż po trzech kolejkach mają na koncie zaledwie jeden punkt. Jeśli 16 listopada Holandia wygra z Francją na własnym stadionie, to spotkanie "Czarnych Orłów" z Oranje nie będzie już miało żadnego znaczenia. Jeśli zaś Holendrzy zremisują z "Trójkolorowymi", to Niemcy na zakończenie fazy grupowej będą musieli pokonać podopiecznych Ronalda Koemana 4:0 lub wyżej.

Zapis relacji z meczu Francja - Niemcy

22:37

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+5 min.

KONIEC! Francja - Niemcy 2:1!

90+3 min.

A może jak ze Szwecją na MŚ 2018? Jest rzut wolny na wysokości pola karnego.

U Francuzów jeszcze zmiana - za najniższego na boisku Kante wchodzi wysoki N'Zonzi.

90+2 min.

Arbiter doliczył 3 minuty, ale Niemcy nie mają pomysłu na doprowadzenie do remisu. Nawet "na aferę" nie starają się grać.

90+1 min.

Owacja na stojąco dla Griezmanna, a na murawie witamy N'Dombele.

88 min.

Jest też Thomas Mueller za Gnabry'ego.

86 min

Mbappe też już kończy to spotkanie. W jego miejsce pojawia się Ousmane Dembele.

84 min.

Sytuacja Niemców w Lidze Narodów na ten moment nie wygląda za ciekawie. Po trzech meczach mają jeden punkt i jeden mecz do rozegrania - u siebie z Holandią. Teraz będą musieli ich ograć i liczyć na porażkę Oranje z Francją, aby pozostać w dywizji A.

83 min.

Zmiana u Niemców - Brandt za Gintera.

82 min.

80 min.

Griezmann trafia na 2:1! Drugi gol napastnika Atletico.

79 min.

Faulował Hummels. A w zasadzie do Matuidi nastąpił mu na stopę. Kontrowersja!

79 min.

Matuidi pada w polu karnym i jest jedenastka!

77 min.

"Bomba" Pogby. Niestety trafił w swojego kolegę stojącego przed bramką.

75 min.

Pierwsza zmiana w niemieckiej drużynie - Draxler w miejsce Sane, jednego z lepszych zawodników w tym meczu.

72 min.

Kante zablokował Wernera, a potem jeszcze się z nim zabawił.

72 min.

Tak wyglądał gol Griezmanna.

70 min.

Mnóstwo wrzutek posyłają Francuzi w pole karne Niemców. Aktywni są przede wszystkim boczni obrońcy - Pavard i Lucas, który już ma na swoim koncie asystę w tym meczu.

67 min.

Celny strzał Gnabry'ego obroniony przez Llorisa.

66 min.

Pavard idealnie wyczuł to, co chce zrobić Sane i zabrał mu piłkę.

65 min.

62 min.

Ależ GOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! Lucas niemal trafił Griezmanna w głowę i napastnik Atletico doprowadza do wyrównania!

60 min.

Mbappe przegrywa pojedynek biegowy z Schulzem, Niespotykana rzecz, chociaż Niemiec lekko sobie pomagał rękami.

58 min.

Fatalne dośrodkowanie Mbappe z rzutu wolnego. Słabszy fragment tego spotkania.

56 min.

Ciekawa akcja Lucasa z Matuidim zakończona niedokładnym wstrzeleniem tego drugiego.

55 min.

Schulz urwał się lewą flanką, znów dobrze dograł do Sane, ale skrzydłowy Manchesteru City trochę się pospieszył ze strzałem.

52 min.

Zdrzemnął się Suele i Mbappe z dużą łatwością go ubiegł. Swojego kolegę z Bayernu uratował Neuer.

49 min.

Ładna "ruleta" Pogby, ale strzał zablokowany.

47 min.

Dobry pomysł Gnabry'ego prostopadłego podania do Wernera. Odrobinę za mocno.

46 min.

Gramy! Oba zespoły bez zmian.

45 min.

Wracamy za ok. kwadrans.

45 min.

KONIEC pierwszej połowy. Francja - Niemcy 0:1 po bramce z karnego Toniego Kroosa.

45 min.

Giroud nie trafia w bramkę z czterech metrów. Dostał jednak piłkę za plecy.

43 min.

Pogba w mur z rzutu wolnego. Było ok. 30 m do bramki Neuera.

40 min.

Wreszcie jakaś niezła próba Francuzów. Griezmann zagrał za plecy obrońców do Mbappe, a ten nieznacznie minął się z piłką.

36 min.

Niecelny strzał Gintera.

34 min.

Schulz przytomnie wycofał do Sane, ale ten został zablokowany.

33 min.

Na boisku uspokojenie, a to dobra pora na kilka zdjęć z meczu.

30 min.

Kolejna kontra Niemców zepsuta przez Sane. Miał w środku niepilnowanego Gnabry'ego, a szukał ustawionego na dalszym słupku Wernera.

29 min.

Żółta kartka dla Gintera za faul na Griezmannie.

26 min.

Hummels odepchnął w polu karnym Mbappe, ale jedenastki nie ma. Za łatwo się przewrócił skrzydłowy PSG.

24 min.

Fantastyczna parada Llorisa po strzale z bliska Gintera.

21 min.

Pogba zdecydował się na strzał a bardzo daleka. I bardzo nie trafił.

20 min.

Niemcy mogą teraz grać to, na co się nastawiali - cofnąć się i czekać na kontry. Przy bardzo szybkich Sane, Wernerowi i Gnabry'm może to się udać. Tym bardziej, że przyjezdni szybko odbierają piłkę w środku pola.

19 min.

Sane zepsuł kontrę za mocno podając do Wernera.

18 min.

16 min.

Cała bramkowa akcja zaczęła się od straty Pogby. Lloris miał piłkę na rękach, ale strzał Kroosa był bardzo precyzyjny.

14 min.

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL!!! Toni Kroos trafia z karnego!

13 min.

Karny dla Niemiec! Sane nabił rękę Kimpembe.

11 min.

Francuzi bliscy strzelenia sobie samobója. Uratował ich Lloris.

9 min.

Podanie za plecy do Griezmanna. Gdyby opanował piłkę, stanąłby oko w oko z Neuerem.

9 min.

Pierwszy zryw Mbappe, ograł Hummelsa, ale potem za lekko podał do Giroud.

6 min.

Kimpembe przeciął dośrodkowanie Sane do Wernera.

4 min.

Bardzo niecelne uderzenie Griezmanna.

4 min.

To zresztą dość ciekawe, bo po tamtej stronie boiska biegają Lucas Hernandez i Blaise Matuidi, a największe zagrożenie grozi Niemcom z ich lewej strony, gdzie jest Kylian Mbappe.

3 min.

Loew postanowił bardzo mocno zabezpieczyć prawą stronę boiska wystawiając dwóch bocznych obrońców - Gintera i Kehrera. W linii pomocy gra jeszcze trzeci z nich, Joshua Kimmich.

1 min.

Zaczęli Niemcy.

20:39

Piłkarze wychodzą na murawę Stade de France. Za chwilę hymny.

20:22

Po remisie z Francją w pierwszym spotkaniu i porażce z Holandią Niemcy znaleźli się w trudnej sytuacji. Jeśli dziś przegrają, postawią się pod ścianą, bo w ostatniej kolejce będą musieli pokonać Oranje i liczyć na porażkę tychże z "Trójkolorowymi".

20:16

U Francuzów za to stabilizacja do bólu. Z mistrzowskiej ekipy nie ma tylko kontuzjowanego Umtitiego, a jego miejsce pojawia się Kimpembe.