Kolumbia pokazała moc i postraszyła Polskę przed MŚ 2018. Zwycięstwo z Francją

23.03.2018 23:00

Kolumbia, która jest grupowym rywalem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji, sensacyjnie pokonała w podparyskim Saint-Denis Francję 3:2. Decydujący gol padł w 89. minucie z rzutu karnego.

Paul Pogba podczas meczu Francja - Kolumbia fot. PAP/EPA

Początkowo zanosiło się na łatwe i wysokie zwycięstwo "Trójkolorowych". Po 26 minutach gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Olivera Giroud i Thomasa Lemara. 120 sekund później kontaktowego gola zdobył jednak Luis Muriel, a po przerwie Kolumbijczycy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do siatki rywali trafiali Radamel Falcao i Juan Quintero.

Kolumbia będzie drugim przeciwnikiem reprezentacji Polski na mundialu w Rosji. Wcześniej zagra z Japonią, a biało-czerwoni zmierzą się z Senegalem.

Polska przegrała z Nigerią

Kiedy Kolumbijczycy ogrywali Francuzów, Polacy przegrywali trzeci kolejny mecz i w trzecim w kolejnym nie potrafili umieścić płlki w siatce. Biało-czerwoni ulegli we Wrocławiu Nigerii 0:1 po bramce z rzutu karnego Victora Mosesa.