Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Hiszpania lepsza od Francji. Wielki sukces... powtórek wideo!

28.03.2017 23:25
sport

Hiszpania - Francja 2:0 w towarzyskim hicie w Paryżu. Sergio Ramos i spółka okazali się lepsi od wicemistrzów Europy, ale nie sam wynik wydaje się być najbardziej interesujący, a testowany przez FIFA system powtórek wideo. W tym spotkaniu wideoweryfikacja słusznie pozbawiła gola Francuzów i uznała trafienie Hiszpanów. W obu sytuacjach powtórki wykazały, że sędziowie popełnili błędy.

Francja - Hiszpania fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy jesteś za wprowadzeniem powtórek wideo?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszych 45 minutach gole nie padły. Mecz był dość wyrównany. Prawdziwe emocje zaczęły się po zmianie stron. W 48. minucie do siatki Hiszpanów trafił Antoine Griezmann. Francuz cieszył się jednak z gola tylko przez chwilę. Kilkanaście sekund trwała wideoweryfikacja. Wykazała, że sędzia się pomylił - nie dopatrzył się w tej akcji pozycji spalonej Layvina Kurzawy, podającego do Griezmanna. Arbitrowi nie pozostało nic innego, jak anulowanie gola. Wciąż 0:0.

W 68. minucie "La Roja" objęła prowadzenie po golu Davida Silvy, który wykorzystał pewnie rzut karny. Dziewięć minut później było już 2:0. Do bramki "Trójkolorowych" piłkę skierował Gerard Deulofeu. Sędzia liniowy pokazał jednak spalonego. Arbiter główny zarządził wideoweryfikację. Ta znów wykazała pomyłkę sędziego. Gol powinien zostać uznany i tak tez się stało.

Trzeba przyznać, że w obu sytuacjach pomyłki sędziów były minimalne. Powtórki wideo mają jednak pomagać im w podjęciu odpowiednich decyzji w takich właśnie momentach. Spotkanie Hiszpanii z Francją jasno pokazało, jak duży wpływ mogą mieć na rozstrzygnięcia meczów.

Francja - Hiszpania 0:2 (0:0)

Bramki: David Silva (68-karny), Gerard Deulofeu (77).

RadioZET.pl/AN

Oceń