Franciszek Smuda wraca do Widzewa! Będą cuda w Łodzi?

Krzysztof Sobczak
08.08.2017 15:16
Franciszek Smuda
fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Po 13 latach Franciszek Smuda znowu poprowadzi piłkarzy Widzewa Łódź. Na mistrzostwo Polski na razie nie ma co liczyć - klub obecnie występuję w 3. lidze, a na inaugurację rozgrywek przegrał z Victorią Sulejówek 1:2.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Smuda czyni cuda" - ten wyświechtany już slogan idealnie pasował do byłego selekcjonera reprezentacji Polski w czasach, gdy ten zaczął odnosić pierwsze sukcesy w roli trenera... Widzewa. W połowie lat 90. łodzianie dwukrotnie sięgnęli po mistrzostwo kraju, a ponadto wystąpili w Lidze Mistrzów i sięgnęli po Superpuchar Polski.

Teraz przed Franciszkiem Smudą zadanie zgoła odmienne. Czeka go praca na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce i rywalizacja o powrót do poważnej piłki.

- Widzew to klub, który jest obecnie w 3. lidze, ale wokół niego wszystko toczy się tak, jakby był w ekstraklasie. Dlatego po kilku dniach namysłu zdecydowałem, że przychodzę i razem z właścicielami spróbuję przywrócić tu czasy dawnej świetności - powiedział popularny Franz.

69-letni szkoleniowiec, który ostatnio prowadził Górnika Łęczna, zastąpił na stanowisku Przemysława Cecherza. Zadebiutuje w sobotnim spotkaniu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

RadioZET.pl/Widzew/KS