Ambitne plany Franciszka Smudy

Maciej Walasek
04.11.2018 19:45
Franciszek Smuda
fot. Marcin Jurkiewicz/East News

Franciszek Smuda zostanie szkoleniowcem Górnika Łęczna. Były trener reprezentacji Polski zdradził, że jego celem będzie powrót z zespołem do ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

W przeszłości Franciszek Smuda pracował już z klubem z Łęcznej. Jednak wtedy prowadził drużynę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Obecnie zespół występuje w drugiej lidze. 70-latek założył sobie ambitny cel dostania się z nim do ekstraklasy.

- Gdyby nie kontuzja, to pracowałbym już od lipca. Doskwierały mi jednak problemy z kolanem – wyjaśnił Smuda.

Poprzednio były selekcjoner polskiej kadry prowadził Widzew Łódź, z którym miał walczyć o awans do drugiej ligi. Jednak przed ostatnim spotkaniem w sezonie, został zwolniony.

- To nie tak, że olałem Ekstraklasę. Podkreślam, z Górnikiem chcę do niej wrócić. Tak samo, jak ponad rok temu poszedłem do Widzewa, który nie mógł z trzeciej ligi ruszyć. Ja i mój sztab przyczyniliśmy się do awansu do drugiej ligi, a mój następca bazuje na piłkarzach, których mu zostawiłem.

Zobacz także

Były trener m.in. Lecha Poznań i Wisły Kraków przyznał, że awans do ekstraklasy będzie zwieńczeniem jego trenerskiej kariery.

- Zresztą w reprezentacji Polski było podobnie, ale to już jest historia. Jeśli teraz uda mi się wejść z Górnikiem z drugiej do pierwszej ligi, a później do Ekstraklasy, to będę mógł powiedzieć, że wszystko już w trenerskim życiu przeżyłem.

Na chwilę obecną Górnik Łęczna z dorobkiem 26 punktów zajmuje w tabeli drugiej ligi 5. miejsce.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sport.pl/MW