Zamknij

Franciszek Smuda: Nie mam żalu do Roberta Lewandowskiego

02.07.2020 09:48
Franciszek Smuda
fot. Piotr Matusewicz/East News

Franciszek Smuda po ośmiu latach zabrał głos w sprawie wypowiedzi Roberta Lewandowskiego po nieudanym dla Polski Euro 2012. - Nie mam żalu - stwierdził były selekcjoner biało-czerwonych.

- Nie mam żalu do Lewandowskiego. Był wówczas młodym zawodnikiem, znacznie mniej doświadczonym. Dziś pewnie ważyłby słowa, bo jest liderem kadry. Ale powtarzam, nie mam do niego odrobiny żalu. Może ktoś go podpuścił? Rozmawialiśmy kiedyś telefonicznie. Zadzwonił, tłumaczył, że słowa nie były tak kategoryczne. Lecz ja go rozumiałem. Młodość ma swoje prawa. Każdy coś w emocjach powie, czasami za dużo - powiedział Franciszek Smuda w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Smuda odpowiedział na krytykę Lewandowskiego po Euro 2012

W swojej wypowiedzi nawiązał do słów Lewandowskiego, który w 2012 roku, po mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie, krytykował trenera. - Nie było merytorycznej rozmowy. Sami ustalaliśmy, jak gramy i jak mamy zachowywać się na boisku. Trener nie milczał, niby coś mówił, ale może nie bardzo wiedział, co powiedzieć - mówił "Lewy" w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy 2012 zakończyły się dla Polski ogromnym rozczarowaniem. Biało-czerwoni zremisowali w grupie z Grecją i Rosją, później przegrali z Czechami. Zajęli ostatnie miejsce i nie awansowali do fazy pucharowej.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sport.pl/Przegląd Sportowy/AN

Posłuchaj podcastu