Bundesliga: Bayern pokonał Fortunę, Robert Lewandowski bez gola

14.04.2019 17:29

Bayern Monachium pewnie pokonał Fortunę Duesseldorf 4:1 w meczu 29. kolejki Bundesligi. Na boisku zaprezentowało się trzech reprezentantów Polski - Robert Lewandowski, Dawid Kownacki i Marcin Kamiński - ale żaden z nich się nie wyróżnił.

Fortuna - Bayern fot. PAP/EPA

Lewandowski i Kamiński rozegrali pełne spotkanie, natomiast Kownacki opuścił murawę 10 minut przed ostatnim gwizdkiem. Obaj polscy napastnicy mieli po jednej dobrej okazji do zdobycia gola, jednak ten pierwszy nieznacznie pomylił się z rzutu wolnego, a drugi został zablokowany. Były stoper Lecha Poznań miał udział przy dwóch golach Bayernu - najpierw spóźnił się do Muellera, a potem złamał linię spalonego, gdy asystę notował Kimmich.

Dwa gole dla Bawarczyków zdobył Kingsley Coman, który w tygodniu pobił się na treningu z Robertem Lewandowskim. Kolejne trafienia zanotowali Serge Gnabry i Leon Goretzka. Honorową bramkę dla Fortuny strzelił Dodi Lukebakio.

Fortuna - Bayern: Kontuzja Manuela Neuera

Radość ze zwycięstwa zmąciła kontuzja Manuela Neuera. W 53. minucie bramkarz reprezentacji Niemiec zasygnalizował jakiś uraz i od razu poprosił o zmianę.

Dzięki zwycięstwu Bayern Monachium ponownie wskoczył na pozycję lidera Bundesligi. W sobotę Borussia Dortmund szczęśliwie pokonała Mainz 2:1 i traci do Bawarczyków jedno "oczko".

Fortuna Duesseldorf - Bayern Monachium 1:4

Bramki: Dodi Lukebakio (89. - karny) - Kingsley Coman (15., 41.), Serge Gnabry (55.)