Floyd Mayweather Jr zainwestuje w futbol? Pięściarz może przejąć Newcastle

Krzysztof Sobczak
20.03.2018 12:08
Floyd Mayweather Jr może kupic Newcastle
fot. Polaris/East News

Jeden z najbogatszych sportowców świata Floyd Mayweather Jr. sonduje możliwość zakupu Newcastle United. Sensacyjne informacje pojawiły się w niedzielnym wydaniu bulwarówki "Daily Star".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Właściciel klubu Mike Ashley po dekadzie rządów na St James's Park chciałby sprzedać klub. Jednym z potencjalnych nabywców ma być były pięściarz, na którego słowa powołuje się tabloid.

Zobacz także

- Uwielbiam Newcastle. Ludzie potrafią tam imprezować, jak nigdzie indziej na świecie. (...) Zawsze jestem otwarty na nowe możliwości biznesowe i interesują mnie wszystkie dyscypliny sportu. Inwestuję jednak z głową, nie kieruję się przy tym sercem, i dlatego, jeśli powstałby dobry biznesplan i moi ludzie powiedzieliby "Floyd, to może przynieść pieniądze", to zainwestowałbym w Newcastle United - miał powiedzieć 41-latek.

Ronaldo w Newcastle?

To nie koniec rewelacji. Mayweather miałby sprowadzić do Newcastle Cristiano Ronaldo, który mógłby w Anglii zakończyć sportową karierę.

- Cristiano od dawna jest moim kibicem i zarazem kumplem, więc mógłbym doprowadzić do tego, że zakończyłby karierę w Newcastle - dodał pewny swego Mayweather.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Plotki wyssane z palca?

Jak ustalili dziennikarze innej gazety, "Newcastle Chronicle", którzy znacznie lepiej orientują się w realiach ekipy znad rzeki Tyne, na razie żaden z pełnomocników pięściarza nie kontaktował się z przedstawicielami Newcastle.

Newcastle United to czterokrotny mistrz Anglii, ale po ostatni tytuł klub ten sięgnął w 1927 roku. Obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli Premier League i ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

RadioZET.pl/Daily Star/Sportowe Fakty/KS