Zamknij

Wybrano wykonawcę murawy na PGE Narodowym

04.03.2020 19:13
Wybrano wykonawcę murawy na PGE Narodowym
fot. Jan BIELECKI/East News

Firma G&Syn Boiska wygrała powtórzony przetarg na wykonawcę murawy na PGE Narodowym. Najbliższe spotkanie na tym obiekcie - finał Pucharu Polski - odbędzie się 2 maja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Pierwszy przetarg został unieważniony ze względów proceduralnych, ale nawet wtedy zainteresowane firmy alarmowały, że za kwotę 1,1 mln złotych, jaką spółka PL.2012+ przeznaczyła na ten cel, nie da się na tym stadionie położyć murawy dobrej jakości. Przed drugim przetargiem tę kwotę podniesiono do 1,9 mln zł. Wygrała go firma G&Syn Boiska.

- Jesteśmy najstarszą firmą na rynku, mamy na koncie setki instalacji. Kładliśmy murawę w Gniewinie, gdzie na EURO 2012 przebywała reprezentacja Hiszpanii. Mistrzowie Europy byli bardzo zadowoleni z jakości trawy. Mamy też na koncie wiele innych instalacji, m. in. na stadionie Arki Gdynia - powiedział właściciel firmy Jerzy Gawlik.

W tym roku na PGE Narodowym odbędą się dwa mecze - 2 maja finał Pucharu Polski oraz 2 czerwca, gdy w przedostatnim teście przed mistrzostwami Europy reprezentacja Polski zagra z Rosją.

Polska - Słowenia: Problemy z murawą

Murawa na PGE Narodowym, zwłaszcza w jesiennych meczach, nie nadawała się do gry. Piłkarze wielokrotnie skarżyli się na jej jakość - ślizgali się, a spod ich stóp wydobywał się piasek. Miarka przebrała się po ostatnim spotkaniu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią, po którym zawodnicy w szatni poprosili o interwencję premiera Mateusza Morawieckiego.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty