Przejmujące zdjęcia piłkarzy Fiorentiny po meczu z Benevento

12.03.2018 10:44

W niedzielę Fiorentina rozegrała pierwsze spotkanie od nagłej śmierci swojego kapitana Davide Astoriego. "Fiołki" wygrały z Benevento 1:0, ale po ostatnim gwizdu, zamiast cieszyć się z trzech punktów, wszyscy piłkarze padli na murawę i zwyczajnie się rozpłakali.

Fiorentina żegna Astoriego fot. PAP/EPA

Ten mecz był pełen niezwykłej symboliki. Rozpoczął się przejmującą minutą ciszy, która w tym przypadku trwała znacznie dłużej niż 60 sekund. W 13. minucie [z nr 13 występował Astori - przyp. red.] arbiter przerwał spotkanie, kibice zaprezentowali efektowną kartoniadę, a z nieba zaczął padać deszcz. Jedyny gol padł dokładnie o godzinie 13, a jego strzelec Vitor Hugo (nr 31, odwrócona 13) wszedł do składu w miejsce zmarłego kapitana. Po bramce 26-letni Brazylijczyk "zasalutował" Astoriemu wykonanie zadania.

Zdjęcie z tego momentu robi ogromne wrażenie, ale jeszcze większe emocje wywołuje fotografia zrobiona po ostatnim gwizdku. Piłkarze Violi nie cieszyli się z trzech punktów, ale padli na murawę i zaczęli płakać.

Śmierć Davide Astoriego

Davide Astori zmarł w nocy z 10 na 11 marca, tuż przed ligowym meczem z Udinese. Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, a powodem była bradykardia - stan, w którym częstość akcji serca wynosi mniej niż 60 uderzeń na minutę i stopniowo zwalnia.