Wzruszające zdarzenia na meczu Fiorentiny. Stadion zamarł

11.03.2018 17:02

Zawodnicy, trenerzy i kibice oddali hołd Davide Astoriego. W spotkaniu nie brakowało niesamowitych chwil, a jedną z nich była bramka Victora Hugo, który zastąpił w składzie Davide Astoriego.

hołd dla Davide Astoriego fot. Twitter BBC Sport

Na początku wszyscy zgromadzeni na stadionie uczcili pamięć kapitana Fiorentiny minutą ciszy, która trwała znacznie dłużej. W 13. Minucie doszło do przerwania spotkania, ponieważ z numerem "13" grał właśnie Astori.

Oprócz tego w 25. minucie gola na 1:0 strzelił Victor Hugo, który po dośrodkowaniu Riccardo Saponary głową wpakował piłkę do bramki. Tuż po tym obrońca podbiegł  do ławki rezerwowych i sięgnął po białą koszulkę z wizerunkiem Davide Astoriego.

Chociaż Fiorentina grała z ostatnią drużyną w tabeli Benevento Calcio stadion został wypełniony do ostatniego miejsca.

Ostatecznie włoski zespół pokonał Benevento 1:0.