Zamknij

Finał PP Arka - Legia: Kiedy i o której godzinie?

Krzysztof Sobczak
19.04.2018 08:00
Michał Kucharczyk cieszy się z gola w półfinale PP

Finał Pucharu Polski Arka Gdynia - Legia Warszawa. Zobacz, kiedy i o której godzinie piłkarze powalczą o pierwsze w tym sezonie trofeum.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W półfinałach Arka wyeliminowała Koronę Kielce (1:2, 1:0), natomiast Legia okazała się lepsza od Górnika Zabrze (1:1, 2:1).

Po raz pierwszy w historii dojdzie do meczu finału PP Arka - Legia. Przed rozpoczęciem tego sezonu obie drużyn rywalizowały o Superpuchar Polski. W regulaminowym czasie gry było 1:1, natomiast w karnych lepsi okazali się gdynianie.

Zobacz także

Arka - Legia: Arka gospodarzem finału PP

Formalnie gospodarzem finału Pucharu Polski będzie Arka Gdynia. Losowanie odbyło się podczas czwartkowych obrad zarządu PZPN.

Jak poinformowała piłkarska federacja, rola gospodarza oznacza, że Arka będzie miała pierwszeństwo przy wyborze strojów, czyli może zagrać w swoim pierwszym komplecie, a także otrzyma szatnię oraz ławkę rezerwowych reprezentacji Polski, która na co dzień gra na PGE Narodowym.

Dodatkowo na wszelkich materiałach promocyjnych dotyczących finału Pucharu Polski gospodarz jest umieszczany na pierwszym miejscu.

Wprawdzie mecz w Warszawie odbędzie się z udziałem miejscowej drużyny, ale tradycją jest, że kilkanaście dni przed finałem odbywa się losowanie gospodarza.

Legia rekordzistą Pucharu Polski

Piłkarze z Łazienkowskiej są rekordzistami pod względem triumfów w tych rozgrywkach. Sięgnęli po trofeum aż 18 razy. Gdynianie dwukrotnie, m.in. w ubiegłym roku, gdy pokonali po dogrywce Lecha Poznań 2:1.

Finał PP Arka - Legia: Kiedy mecz?

Finał Pucharu Polski Arka Gdynia - Legia Warszawa odbędzie się 2 maja o godz. 16.

RadioZET.pl/PAP/KS