Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Finał Pucharu Polski: Skandaliczne zachowanie kibiców, zakpili z PZPN [FOTO]

02.05.2019 18:45
sport

Kibice Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk podczas finału Pucharu Polski odpalili race. Na trybunach nie zabrakło opraw. Fani gdańskiego klubu zaprezentowali łucznika, który stara się podpalić Stadion Narodowy.

kibice Jagiellonii fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W finale Pucharu Polski Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok 1:0. Podczas meczu powtórzyła się sytuacja z poprzednich edycji rozgrywek, gdzie kibice złamali zasady i wnieśli na stadion wyroby pirotechniczne. W trakcie meczu fani Jagiellonii prezentując swoją drugą oprawę, odpalili race.

Kiedy wydawało się, że gorzej być nie może, o sobie dali znać fani Lechii Gdańsk. Najpierw w 75. minucie utworzyli napis z dwóch transparentów „Cel. Pal”. Kilka chwil później wszyscy zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć drugi transparent – łucznika próbującego podpalić Stadion Narodowy. W międzyczasie kibice odpalili race. W związku z tym sędzia Bartosz Frankowski był zmuszony przerwać mecz na kilka minut.

Przedstawiciele PZPN jeszcze przed meczem zapewniali, że kontrole będą bardzo szczegółowe i nikt nie wniesie środków pirotechnicznych na obiekt. Mimo że rac było mniej niż we wcześniejszych latach, problem pozostał.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW

Oceń