Lechia Gdańsk zdobywcą Pucharu Polski, Sobiech bohaterem

02.05.2019 17:59

Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 w finale Pucharu Polski na PGE Narodowym. Bohaterem meczu został Artur Sobiech, który strzelił jedyną bramkę w doliczonym czasie gry

Jagiellonia - Lechia w finale PP fot. PAP

Pierwsze połowa finału Pucharu Polski była bardzo rozczarowująca. Brakowało podbramkowych akcji i groźnych sytuacji. Z bardzo dobrej strony pokazywał się Augustyn, który kilka razy ratował swoją drużynę przed utratą bramki. W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. W 76. minucie sędzia przerwał spotkanie na dwie minuty z powodu rac wystrzelonych przez kibiców. Po 120 sekundach wznowiono mecz.

W 86. minucie upragnioną bramkę zdobył Paixao. Kelemen odbił piłkę po strzale Nunesa. Futbolówka trafiła pod nogi Flavio , który z bliska wpakował ją do siatki. Jednak zawodnicy Jagiellonii sygnalizowali pozycję spaloną. Po sprawdzeniu akcji systemem VAR, sędzia anulował gola. Jednak po dziesięciu minutach w doliczonym czasie gry, gdańszczanie dopięli swego. Paixao dośrodkował z prawej strony, a Sobiech wyskoczył zza pleców obrońców i wpakował piłkę do bramki.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0).

Bramka: Artur Sobiech (90+6).