Zamknij

Henrikh Mkhitaryan nie poleci na finał Ligi Europy. Arsenal boi się o bezpieczeństwo piłkarza

Maciej Walasek
21.05.2019 15:03
Arsenal Londyn
fot. AFP/EAST NEWS

Henrikh Mkhitaryan nie zagra w finale Ligi Europy w Baku. Ormianin nie poleci do Azerbejdżanu, ponieważ Arsenal obawia się o jego bezpieczeństwo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Henrikh Mkhitaryan nie wystąpi w finale Ligi Europy, który rozegrany zostanie 29 maja. Przyczyną nie jest kontuzja piłkarza, ale…konflikt polityczny pomiędzy Azerbejdżanem a Armenią. Spór toczy się o tereny Górskiego Karabachu, w wyniku czego Ormianie mają zakaz wstępu na teren Azerbejdżanu. Jako że zawodnik Kanonierów jest gwiazdą Armenii, przepis dotyczy także jego. Mimo to UEFA zapewniała, że 30-latek otrzyma specjalne pozwolenie na finał LE.

Chociaż Arsenal mógł liczyć na pomoc organizacji, klub postanowił dmuchać na zimne i nie zabierać pomocnika ze sobą. Wobec tego zespól z północnego Londynu wydał oświadczenie w tej sprawie.

Finał Ligi Europy 2019 Arsenal - Chelsea: gdzie i kiedy obejrzeć? [TRANSMISJA TV, ONLINE]

Mkhitaryan nie poleci na finał LE: Oświadczenie Arsenalu

- Po rozważeniu wszystkich opcji oraz konsultacji z rodziną Mickiego, podjęliśmy decyzję, że piłkarz nie znajdzie się w kadrze wylatującej do Baku. Poinformowaliśmy UEFA o naszych obawach, wobec zaistniałej sytuacji – brzmi komunikat.

Zobacz także

-  Mkhitaryan miał kluczowy udział w naszym awansie do finału, dlatego jest to ogromna strata dla drużyny. Jesteśmy bardzo zawiedzeni, że zawodnik opuści finał europejskich rozgrywek w obliczu takich okoliczności. Bardzo rzadko zdarza się taka sytuacja w karierze piłkarskiej. Micki będzie trenował z drużyną do momentu wylotu do Baku.

Finał Ligi Europy, który odbędzie się w stolicy Azerbejdżanu budzi sporo kontrowersji. Poza wysokimi cenami biletów, wielu Brytyjczyków zrezygnowało z udania się Baku na „angielski finał”. Anglików zniechęciła taże dostępność hoteli oraz liczba połączeń lotniczych.  

RadioZET.pl/polsatsport.pl/MW