44-krotny reprezentant Brazylii zmienił klub. Czas na emeryturę?

Marek Garus
23.07.2019 22:29
Luis
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Filipe Luis, 33-letni lewy obrońca reprezentacji Brazylii, zamienił Atletico Madryt na brazylijskie Flamengo. Defensor przeniósł się do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu i podpisał z popularnymi "Rubro-Negro" dwuletnią umowę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Filipe Luis dołączył do Flamengo na zasadzie wolnego transferu, ponieważ jego kontrakt z Atletico Madryt wygasł wraz z końcem czerwca tego roku.

Filipe Luis przeniósł się z Atletico Madryt do Flamengo

Chociaż przez długi czas nie było wiadomo, jak potoczą się losy 33-letniego lewego obrońcy, a media łączyły go z takimi potęgami jak FC Barcelona czy Borussia Dortmund, to dziś wiemy już, że Brazylijczyk zdecydował się nieco zaniżyć loty i powrócić do ojczyzny. Przypomnijmy, że Luis występował już wcześniej w brazylijskiej Serie A w barwach Figueirense.

Zobacz także

Defensor po raz pierwszy trafił do Europy w 2004 roku. Został wówczas zawodnikiem Ajaksu Amsterdam, w którym grał przez rok. Następnie występował w barwach rezerw Realu Madryt, Deportivo La Coruna, Chelsea i wspominanego już Atletico, w którym rozegrał w sumie 333 mecze, strzelając 12 bramek i zaliczając 30 asyst. Brazylijczyk sięgnął z popularnymi "Rojiblancos" po mistrzostwo oraz Puchar Hiszpanii, a także po dwa tryumfy w Lidze Europy i Superpucharze Hiszpanii.

Filipe Luis o transferze do Flamengo: "To moje spełnienie marzeń z dzieciństwa"

Co ciekawe, 44-krotny reprezentant "Canarinhos" uważa transfer do Flamengo za "spełnienie marzeń z dzieciństwa". Lewy obrońca przyznał po transferze do klubu z kraju swojego pochodzenia, że "Rubro-Negro" od zawsze byli zespołem, któremu kibicował on, jego ojciec i dziadek.

Zobacz także

Zespół z Rio de Janeiro jest obecnym wicemistrzem Brazylii. Po 11 kolejkach sezonu 2019 zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

RadioZET.pl/Flamengo/MG