Filip Jagiełło w lipcu przeniesie się do Genoi

Krzysztof Sobczak
31.01.2019 20:10
Filip Jagiełło piłkarzem Genoi
fot. Instagram/Filip Jagiełło

Filip Jagiełło został piłkarzem Genoa CFC – poinformował dotychczasowy klub zawodnika KGHM Zagłębie Lubin. Wiosną młodzieżowy reprezentant Polski będzie nadal grał w Zagłębiu na zasadzie wypożyczenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Rozmowy transferowe Zagłębia z Włochami w sprawie Jagiełły rozpoczęły się we wtorek, a w środę rano piłkarz poleciał na testy medyczne. Te wypadły dobrze i w czwartek oficjalnie reprezentant polskiej młodzieżówki został piłkarzem Genoi. Wiosną nadal jednak będzie grać w zespole z Lubina, bo kluby uzgodniły, że po podpisaniu umowy zawodnik zostanie na pół roku wypożyczony do Zagłębia.

- Wynegocjowaliśmy także atrakcyjny procent od kolejnego transferu, co chroni interes klubu, jeśli zawodnik przejdzie do innego zespołu, nawet w ramach tej samej federacji – dodał prezes Zagłębia Michał Dróżdż.

Piłkarz z włoskim klubem związał się 4,5-letnią umową.

Filip Jagiełło - kim jest nowy piłkarz Genoi?

Jagiełło jest wychowankiem klubu z Lubina. W ekstraklasie zadebiutował w wieku 17 lat i w sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 74 mecze, w których strzelił trzy gole. Ma za sobą też występy w młodzieżowej reprezentacji Polski, z którą wywalczył awans na tegoroczne mistrzostwa Europy we Włoszech i San Marino.

Genoa zajmuje obecnie 13. miejsce w Serie A. Do niedawna piłkarzem czerwono-niebieskich był Krzysztof Piątek (obecnie AC Milan), który w przeszłości również występował w Zagłębiu Lubin.

RadioZET.pl/PAP/KS