Zamknij

Nieuleczalnie chory Fernando Ricksen pożegnał się z kibicami [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
29.06.2019 21:26
Fernando Ricksen pożegnał się z kibicami
fot. Instagram/Veronika Ricksen

Fernando Ricksen, były reprezentant Holandii i kapitan Glasgow Rangers, po raz ostatni przed wycofaniem się z życia publicznego spotkał się z kibicami. Piłkarz od sześciu lat choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

42-latek przed dwoma tygodniami zaapelował do fanów, by 28 czerwca przybyli do GoGlasgow Urban Hotel i towarzyszyli mu w tym emocjonalnym dla niego dniu. Odzew był ogromny, ale tylko nieco ponad 200 osób mogło stawić się w tym miejscu. Wśród gości byli jego koledzy z Glasgow Ranger, Gregory Vignal czy znany także z występów w Legii Warszawa Nacho Novo.

- To wiele znaczy dla Fernando, że tak wielu kibiców Rangersów pojawiło się dzisiaj. Oczywiście będzie mu brakowało takich spotkań z kibicami, ale teraz musi się skupić na swoim zdrowiu i to jest najważniejsze - mówił przyjaciel i biograf Holendra Vicent de Vries.

"Wspaniały wieczór" - napisała na Instagramie żona piłkarza Veronica Ricksen. W wydarzeniu uczestniczyła również 7-letnia córka pary Isabella.

Holender obecnie porusza się na wózku inwalidzkim, a z otoczeniem porozumiewa jedynie za pośrednictwem syntezatora mowy. Wycofując się całkowicie z życia publicznego chce się skupić na walce z chorobą.

Fernando Ricksen - kariera

Fernando Ricksen jest legendą i byłym kapitanem Glasgow Rangers. Z tym klubem, w ciągu sześciu lat, dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Szkocji i dwa razy zdobył krajowy puchar. W reprezentacji Holandii rozegrał 12 spotkań.

RadioZET.pl/TVN24/KS