Zamknij

Były piłkarz reprezentacji Holandii nieuleczalnie chory. Wzruszający apel do kibiców [WIDEO]

Maciej Walasek
12.06.2019 16:28
Były piłkarz reprezentacji Holandii nieuleczalnie chory. Wzruszający apel do kibiców [WIDEO]
fot. kadr z wideo

Fernando Ricksen, który w przeszłości występował m.in. w Glasgow Rangers jest nieuleczalnie chory na stwardnienie zanikowe boczne. W specjalnym nagraniu 42-latek zaprosił kibiców na swoją „ostatnią noc”, podczas której pokaże się publicznie po raz ostatni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Fernando Ricksen cierpi na nieuleczalną chorobę. W 2013 roku wykryto u niego ALS – stwardnienie zanikowe boczne, które prowadzi do całkowitego paraliżu ciała. Aczkolwiek do dziś nie znaleziono lekarstwa, ale niektóre specyfiki pozwalają zwolnić proces choroby.

W związku z tym, 42-latek postanowił spotkać się z kibicami na „ostatnią noc”. Przy generatorze mowy, Holender opublikował specjalne nagranie, które trafiło do sieci.

Co powinny jeść osoby chore na stwardnienie rozsiane?

- Cześć, 28 czerwca odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Jest to dla mnie bardzo trudne, ale to będzie moja ostatnia noc. Przyjdź i spraw, by była niezapomniana. Mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce – powiedział Ricksen.

To będzie ostatnie spotkanie, na którym były piłkarz pokaże się publicznie. Jednocześnie zapowiedział, że będzie walczył do końca. Fernando Ricksen grał w reprezentacji Holandii w latach 2000-2003, w której rozegrał 12 meczów. Występował także w takich klubach, jak: AZ Alkmaar, Glasgow Rangers czy Zenit Sankt-Petersburg.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW