Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Były piłkarz reprezentacji Holandii nieuleczalnie chory. Wzruszający apel do kibiców [WIDEO]

12.06.2019 16:28
sport

Fernando Ricksen, który w przeszłości występował m.in. w Glasgow Rangers jest nieuleczalnie chory na stwardnienie zanikowe boczne. W specjalnym nagraniu 42-latek zaprosił kibiców na swoją „ostatnią noc”, podczas której pokaże się publicznie po raz ostatni.

Były piłkarz reprezentacji Holandii nieuleczalnie chory. Wzruszający apel do kibiców [WIDEO] fot. kadr z wideo

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Fernando Ricksen cierpi na nieuleczalną chorobę. W 2013 roku wykryto u niego ALS – stwardnienie zanikowe boczne, które prowadzi do całkowitego paraliżu ciała. Aczkolwiek do dziś nie znaleziono lekarstwa, ale niektóre specyfiki pozwalają zwolnić proces choroby.

W związku z tym, 42-latek postanowił spotkać się z kibicami na „ostatnią noc”. Przy generatorze mowy, Holender opublikował specjalne nagranie, które trafiło do sieci.

Co powinny jeść osoby chore na stwardnienie rozsiane?

- Cześć, 28 czerwca odbędzie się wyjątkowe spotkanie. Jest to dla mnie bardzo trudne, ale to będzie moja ostatnia noc. Przyjdź i spraw, by była niezapomniana. Mam nadzieję, że zobaczymy się wkrótce – powiedział Ricksen.

To będzie ostatnie spotkanie, na którym były piłkarz pokaże się publicznie. Jednocześnie zapowiedział, że będzie walczył do końca. Fernando Ricksen grał w reprezentacji Holandii w latach 2000-2003, w której rozegrał 12 meczów. Występował także w takich klubach, jak: AZ Alkmaar, Glasgow Rangers czy Zenit Sankt-Petersburg.

RadioZET.pl/sport.pl, Twitter/MW

Oceń