LE: Skromna wygrana Fenerbahce na otwarcie fazy pucharowej

12.02.2019 21:00

Piłkarze Fenerbahce Stambuł wygrali z Zenitem Sankt Petersburg 1:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Pozostałe spotkania w czwartek. Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zagra z FC Zurich, a w najciekawszej parze - Lazio Rzym z Sevillą. Rewanże za tydzień.

Fenerbahce - Zenit fot. PAP/EPA

Jedyną bramkę we wtorkowy wieczór zdobył algierski napastnik Fenerbahce Islam Slimani w 21. minucie. Goście mogli wyrównać, ale w końcówce pierwszej połowy Słowak Robert Mak nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Przed meczem uczczono pamięć byłego napastnika FC Nantes, tragicznie zmarłego Argentyńczyka Emiliano Sali. Podobnie będzie we wszystkich spotkaniach LE oraz Ligi Mistrzów w tym tygodniu.

1/16 finału Ligi Europy: PROGRAM

Piętnaście meczów 1/16 finału Ligi Europy zaplanowano na czwartek. Wicelider Serie A SSC Napoli, w którym występują Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, zmierzy się na wyjeździe z czwartym obecnie w szwajcarskiej ekstraklasie FC Zurich.

Piłkarze z Neapolu rywalizowali jesienią w Lidze Mistrzów, zajęli trzecie miejsce w swojej grupie (za Paris Saint-Germain i Liverpoolem), co oznaczało możliwość gry w 1/16 finału LE.

Dynamo Kijów Tomasza Kędziory zagra na wyjeździe z Olympiakosem Pireus, Dinamo Zagrzeb (Damian Kądzior) zmierzy się w Czechach z Viktorią Pilzno, a KRC Genk (Jakub Piotrowski) - także w Czechach - ze Slavią Praga.

Uważane za czołowe ekipy obecnej edycji LE londyńskie zespoły Chelsea i Arsenal zmierzą się na wyjeździe - odpowiednio - ze szwedzkim Malmoe FF i białoruskim BATE Borysów.

W 1/16 finału grają zwycięzcy oraz wicemistrzowie 12 grup Ligi Europy, a także drużyny z trzecich miejsc w Lidze Mistrzów (FC Brugge, Inter Mediolan, Napoli, Galatasaray Stambuł, Benfica Lizbona, Szachtar Donieck, Viktoria Pilzno i Valencia).

W czasie grudniowego losowania rozstawione były zespoły, które wygrały swoje grupy LE, a także cztery najlepsze ekipy z trzecich miejsc w grupach LM.

Finał obecnej edycji Ligi Europy zaplanowano na 29 maja w Baku.