Legendarny włoski trener kończy karierę w wieku 71 lat

Andreas Nicolaides
09.04.2018 14:36
Fabio Capello
fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER

Włoch Fabio Capello, który w ubiegłym tygodniu zakończył pracę z chińskim zespołem Jiangsu Suning, ogłosił zakończenie kariery trenerskiej. 71-letni szkoleniowiec dodał, że nie jest zainteresowany objęciem reprezentacji Włoch.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Doświadczyłem już pracy z reprezentacjami Anglii i Rosji. Chciałem jeszcze raz poprowadzić klub i zatrudnienie w Jiangsu Suning było moją ostatnią pracą w roli trenera. Dokonałem wszystkiego, co chciałem. Jestem spełniony i teraz będę czerpał radość jako analityk. W tej roli zawsze się wygrywa - powiedział Capello na antenie stacji radiowej RAI.

71-letni Capello rozpoczął pracę z klubem z Nankinu we wschodnich Chinach w czerwcu 2017 roku, ratując go przed spadkiem.

Fabio Capello: sukcesy, co osiągnął?

W latach 1967-1979 występował w klubach Serie A: AS Roma, Juventusie i AC Milan. Po zakończeniu kariery sportowej opiekował się zawodnikami AS Roma, Juventusu i Realu Madryt. W latach 2007-2012 był trenerem reprezentacji Anglii. 16 lipca 2012 roku podpisał kontrakt z Rosyjskim Związkiem Piłkarskim, który wygasł po trzech latach.

W narodowej jedenastce wystąpił w 32 meczach strzelając osiem goli.

RadioZET.pl/PAP/AN