Zamknij

Legendarna gra piłkarska zmienia nazwę. FIFA kończy współpracę z EA Sports

10.05.2022 19:38
 FIFA zmieni nazwę. EA Sports zakończy współpracę z federacją
fot. AP/Associated Press/East News

EA Sports zmieni nazwę swojego flagowego produktu, gry FIFA. Producent programów nie porozumiał się ze światową federacją ws. przedłużenia współpracy, która zostanie zakończona po 30 latach.

EA poinformowała o rozstaniu z FIFĄ w oficjalnym komunikacie. „Po prawie 30 latach tworzenia gry, która stała się początkiem nowego gatunku wkrótce zaczniemy nowy, ekscytujący etap”.

Gra, która była znana pod nazwą FIFA, będzie teraz reklamowana jako EA Sports FC. Producenci programu przedłużą współpracę z partnerami, od których wykupiła licencję, czyli klubów, lig czy związków piłkarskich. „Wszystko, co kochaliście w naszych grach – tryby, ligi, turnieje, kluby, zawodnicy, Ultimate Team, tryb kariery, Pro Clubs and VOLTA Football - będą dalej dostępne" – zapewnia EA.

FIFA kończy współpracę z EA po prawie 30 latach 

EA Sports od prawie trzydziestu lat co roku tworzyła nową FIFĘ. Pierwsza edycja legendarnej gry została wyprodukowana w 1993 r. FIFA jest jednym z najlepiej sprzedających się programów w historii.

W przyszłym roku EA Games wypuści jeszcze jedną grę pod starą nazwą. Będzie to program przygotowany specjalnie z okazji mistrzostw świata kobiet. Po ich zakończeniu współpraca trwająca już 29 lat dobiegnie końca.