Zamknij

FIFA zawiesiła federację. "Poważne naruszenie"

Maciej Walasek
16.08.2022 09:41
FIFA
fot. ULMER via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zawiesiła indyjski związek (AIFF) z powodu "nadmiernego wpływu stron trzecich" na jego działanie. Sytuacja może przyczynić się do odwołania mistrzostw świata kobiet do lat 17., które w październiku mają zostać zorganizowane w tym kraju.

Efektem zawieszenia przez FIFA indyjskiej federacji jest decyzja indyjskiego Sądu Najwyższego, który w maju rozwiązał zarząd AIFF i powołał trzyosobową komisję, której zadaniem był nadzór działania związku do czasu wyboru jego nowych władz.

"Stanowi to poważne naruszenie Statutu FIFA. Zawieszenie zostanie zniesione, gdy zostanie uchylony nakaz powołania komitetu administratorów, a administracja AIFF odzyska pełną kontrolę nad codziennymi sprawami AIFF” - czytamy w komunikacie FIFA.

FIFA zawiesiła indyjską federację. Co z MŚ kobiet?

Jednocześnie podkreślono, że w takiej sytuacji mistrzostwa świata kobiet do lat 17. "nie mogą się odbyć w Indiach zgodnie z planem”.

FIFA zapewniła, że jest w stałym kontakcie z Ministerstwem ds. Młodzieży i Sportu w Indiach i ma nadzieję na pozytywne zakończenie tej sprawy.

RadioZET.pl/PAP