Zamknij

FIFA rekomenduje przełożenie najbliższych meczów międzynarodowych

13.03.2020 22:07
FIFA
fot. PAP/EPA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) rekomenduje przełożenie wszystkich międzynarodowych meczów zaplanowanych na marzec i kwiecień. Powodem jest pandemia koronawirusa. W tym terminie dwa spotkania towarzyskie ma rozegrać reprezentacja Polski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Co więcej, kluby nie są zobowiązane do zwalniania swoich piłkarzy na zgrupowania drużyn narodowych, które mimo wszystko postanowią te spotkania rozegrać.

Biało-czerwoni mają zaplanowane sparingi z Finlandią we Wrocławiu 27 marca i z Ukrainą w Chorzowie cztery dni później. Już wcześniej zdecydowano, że na te mecze nie zostaną wpuszczeni kibice. Po piątkowym komunikacie FIFA wygląda na to, że w ogóle się nie odbędą.

- Ogólne zasady piłki nożnej, która nakładają na kluby obowiązek zwolnienia zawodników na międzynarodowe mecze, nie będą miały zastosowania w zbliżających się "okienkach" w marcu i kwietniu - napisano.

W marcu mają też odbyć się m.in. baraże z udziałem 16 drużyn o cztery ostatnie miejsca w rozpoczynających się 12 czerwca mistrzostwach Europy.

Koronawirus w Polsce - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/AN