Zamknij

FIFA reaguje na koronawirusa. Mecze eliminacji MŚ 2022 przełożone

09.03.2020 15:13
FIFA, Gianni Infantino
fot. PAP/EPA

Międzynarodowa federacja (FIFA) i azjatycka konfederacja (AFC) zdecydowały o przełożeniu marcowych i czerwcowych meczów w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2022 w tej strefie. Powodem są obawy dotyczące epidemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

FIFA poinformowała w poniedziałkowym oświadczeniu, że po konsultacjach postanowiono przełożyć spotkania zaplanowane od 23 do 31 marca oraz od 1 do 9 czerwca. Nowe daty nie są znane.

Jednocześnie światowa centrala podała, że jeśli spełnione zostaną normy bezpieczeństwa, wówczas za porozumieniem zainteresowanych federacji i po otrzymaniu zgody od FIFA i AFC, mogłoby dojść do niektórych gier w marcu bądź czerwcu.

Natomiast mistrzostwa Azji w futsalu w Turkmenistanie zostały przesunięte i odbędą się w dniach 5-16 sierpnia; zawody planowano początkowo od 26 lutego do 8 marca.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 105 tys. przypadków zakażenia i ok. 3,6 tys. zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 16 przypadków zakażenia.

RadioZET.pl/PAP/AN